www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

888 portów i zatok, przewodnik żeglarski po Adriatyku 2014/2015

Locje / Mapy - 888 portów i zatok, przewodnik żeglarski po Adriatyku 2014/2015

Autor: Karl H. Bestandig
Okładka: twarda
Format: 21,5 x 30 cm
Liczba stron: 122
Rok wydania: 2014
Wydanie: siódme
ISBN: 978-83-934764-5-9


Cena: 100.00

Przewodnik w bardzo praktyczny, atlasowy sposób prezentuje wybrzeże Słowenii,  Chorwacjii i Czarnogóry. Na mapy całego wybrzeża naniesione są powiększone plany portów, marin i zatok. Spójny i czytelny sposób prezentacji informacji umożliwia szybkie porównanie kilkunastu lokalizacji i wybór optymalnego miejsca do cumowania lub kotwiczenia. Siłą przewodnika jest prezentowanie informacji i planów opisujących nawet najmniejsze zatoki i mariny wybrzeża. Do tego wydanie jest kolorowe, co bardzo ułatwia sprawdzanie świateł czy torów podejściowych. To wszystko czyni, że publikacja ta staje się bardzo wygodną pomocą nawigacyjną.

Ponieważ wybrzeże Adriatyku rozwija się ostatnich latach bardzo szybko, stąd wydanie jest tylko na dwa lata. Obecne siódme wydanie zostało zaktualizowane i rozszerzone przez autora książki – Karl Heinz Bestaendig. To on rokrocznie przemierza wybrzeże wschodniego Adriatyku w poszukiwaniu zmian i nowości istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody żeglarzy, czyniąc książkę najbardziej aktualną pozycją w Polsce i Europie. Zamieszczono zatem wiele nowych opisów portów, marin i zatok, kilkaset uaktualniono. Zmiany dotyczą także charakterystyki świateł nawigacyjnych, głębokości i kształtu dna morskiego, układu pomostów i infrastruktury w portach, marinach i zatokach. Przewodnik zawiera także informacje dotyczące bezpiecznego czarterowania jachtów na wodach chorwackich oraz symbole ułatwiające korzystanie z pokładowych urządzeń GPS.

Przewodnik Żeglarski po Adriatyku to zdaniem Magazynu Żagle "zdecydowany numer jeden na rynku wydawnictw żeglarskich poświęconych wybrzeżu Chorwacji."

Uzupełnieniem locji są "Zeszyt GPS - 1000 punktów WGS-84. Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra" również dostępne w naszej księgarni - www.ksiegarniamorska.pl/index.php

 

SPIS TREŚCI:
Część 1
     Od wydawcy
     Jak korzystać z przewodnika
     Mapa poglądowa
     Istria
     Zatoka Kvarner
     Północna Dalmacja
     Środkowa Dalmacja
     Południowa Dalmacja
     Czarnogóra
Część 2
     Przepisy, dokumenty
     Opłaty za postój
     Pogoda
     Pływy i prądy
     Mapy morskie
     Oznaczenia toru wodnego
     Światła nawigacyjne
     Wskazówki dla czarterujących
     Alfabetyczny spis miejcowości