www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze

Beletrystyka - Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze

Autor:  John Gimlette
Tłumaczenie:  Hanna Pustuła - Lewicka
Okładka:  miękka
Format:  13 x 21 cm
Liczba stron:  568
Rok wydania:  2014
ISBN:  978-83-7536786-7


Cena: 39.90

John Gimlette, autor fenomenalnego "Dzikiego wybrzeża", zaprasza w kolejną niezwykłą podróż, tym razem na niedostępne, skute lodem ziemie Nowej Fundlandii i Labradoru. Punktem wyjścia dla tej eskapady stał się pamiętnik jego pradziadka, doktora Eliota Curwena, który latem 1893 roku pracował jako lekarz na tym najdalej na północ wysuniętym skrawku imperium brytyjskiego. W opowieści Gimletta przeszłość przeplata się z teraźniejszością, historyczne konflikty zderzają się ze współczesnymi problemami, a barwne postacie sprzed wieków stają obok dzisiejszych mieszkańców tych niegościnnych brzegów. Czytelnik zaś rusza w brawurową podróż do nieznanej krainy dorsza.

"Wspaniała lektura […]. Ogromnie zajmująca […]. [Gimlette] jest mistrzem opisu, celnych spostrzeżeń i doskonale dobranych epitetów."
Max Davidson, „The Daily Telegraph”

"Odkrywcza książka podróżnicza […] John Gimlette obawia się, że Nowofundlandczycy przyjmą ją nieufnie. Nie powinni, chociaż mieszkańcy Skały uważają, że to niemożliwe, by cudzoziemiec potrafił ich wiernie sportretować."
Christopher Ondaatje, „The Literary Review”

"Niewielu współczesnych pisarzy splata prozę tak skrupulatnie, ma równie znakomite oko do szczegółów i cięty humor. Mieszkańcy Nowej Fundlandii, pełni dickensowskich wręcz smaczków, stanowią idealny materiał dla jego pióra. A przy tym, co chyba najbardziej godne podziwu, Gilmlette obnaża ich drobne dziwactwa, nie wystawiając ich na pośmiewisko."
„The Traveller”

"Pięknie napisana […]. Tchnie zrozumieniem pejzażu i zamieszkujących go ludzi […]. Rozśmiesza do łez."
„The New York Times”