www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Dla dzieci - Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Autor:  Wojciech Witkowski
Ilustracje: Edward Lutczyn
Okładka:  twarda foliowana
Format:  20,5 x 19,5 cm
Liczba stron:  192
Rok wydania:  2013
Wydanie:  I
ISBN:  978-83-7551-137-6


Cena: 26.50

Czasowy brak towaru

Nieopublikowana dotąd trzecia część przygód pirata. Rabarbar w towarzystwie szczura pokładowego Apolla wyprawia się w rejs dookoła świata, docierając na odległe kontynenty. Najpierw jednak ratuje z opresji królewnę i za jej sprawą trafia do krainy bajek.

Z kart historii:
„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” zdobyły nagrodę w konkursie Czytelnika i zostały wydane po raz pierwszy z ilustracjami Edwarda Lutczyna już w 1979. Po wielkim sukcesie książki powstały następne części: „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara” (1986). Druga część przygód pirata dostała wyróżnionie w XI edycji Premio Europeo di Letteratura Giovanile "Pier Paulo Vergerio" w Padwie w 1987. Trzecia część przygód niesformego pirata „Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara” została napisana w 1987, jednak książka wówczas nie została wydana. Doczekała się swojego pierwszego wydania dopiero w 2009 roku.

Od powstania pierwszej części przygód pirat Rabarbar stał się postacią kultową, do czego na pewno przyczyniło się czytanie książek w radio przez Krzysztofa Kowalewskiego i Wiktora Zborowskiego czy druk książki w popularnym kiedyś „Płomyczku” oraz liczne adaptacje sceniczne i jedna adaptacja telewizyjna.