Dawne żaglowce
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Dawne żaglowce (antykwariat)

Autor: Przemysław Smolarek
Okładka: twarda
Format: 21 x 19,5 cm
Liczba stron: 120
Rok wydania: 1963
Wydanie: I

100,00 zł (brutto) 95,24 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Treść każdego rozdziału książki stanowią tekst i ilustracje. Tekst mówi zwięźle o charakterze żeglugi danej epoki i statkach, służących tej żegludze, o ewolucji kadłubów i ożaglowania, jej przyczynach i skutkach. Punkt ciężkości spoczywa jednak na ilustracjach. Autor starał się, aby każda ważniejsza kwestia, poruszona w tekście, została udokumentowana ilustracją będącą reprodukcją współcześnie wykonanego sztychu, zabytkowego modelu czy oryginalnego reliktu dawnego okrętu. Tam zaś, gdzie tego rodzaju ilustracja, z rozmaitych przyczyn, nie mogła wyjaśnić niektórych szczegółów technicznych, zamieszczono schematyczne rysunki rekonstrukcyjne.
   Jako osobny dodatek zamieszczono pięć plansz rekonstrukcyjnych Stanisława Szymańskiego, aby czytelnik mógł łatwiej wyobrazić sobie rzeczywisty wygląd niektórych statków średniowiecznych, pokazanych w książce na reprodukowanych prymitywnych wizerunkach. Plansze w zasadzie oparte są na źródłach, tylko niektóre szczegóły, nie wyjaśnione źródłami, uzupełnia wyobraźnia rysownika.

00-2878
Używane
Autor
Przemysław Smolarek
Oprawa
twarda
Format
21 x 19,5 cm
Liczba stron
120
Rok wydania
1963
Wydanie
I

Wstęp
Łodzie wiosłowo-żaglowe
Jednomasztowce przybrzeżne
Żaglowce oceaniczne
Stocznie XVI-XVII wieku
Plansze rekonstrukcyjne
Literatura
Indeks

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje