Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map

Autor: Chet Van Duzer
Tłumaczenie: Fabian Tryl
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 21 x 24 cm
Liczba stron: 144
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-66846-32-6

79,90 zł (brutto) 76,10 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Potwory morskie pojawiające się na średniowiecznych i renesansowych mapach są jednym z najbardziej przykuwających uwagę elementów. Zagadnienie to nigdy jednak nie zostało dokładnie przebadane, mimo że jest ono istotne nie tylko z punktu widzenia historii kartografii, sztuki i ilustracji o tematyce zoologicznej, ale także geografii cudowności i postrzegania oceanu w świecie Zachodu. Co więcej, potwory morskie ukazane na mapach mogą dostarczyć ważnych informacji na temat źródeł, wpływów i metod pracy kartografów, który je rysowali i malowali.

W tej wspaniale ilustrowanej pracy autor analizuje najważniejsze przykłady wyobrażeń potworów morskich na mapach powstałych w Europie, poczynając od pierwszych mappae mundi z X w., aż po nowożytne mapy z końca XVI w.
Książka ta przez wiele lat będzie klasyczną pozycją związaną z tą tematyką.

"Niezrównane studium wspaniałej i często pomijanej średniowiecznej i renesansowej tradycji artystycznej."
Vicki Ellen Szabo, „Nautical Research Journal”

"Autor jest prawdziwym encyklopedystą w dziedzinie kartografii historycznej, z mistrzowskim zacięciem do komparatystyki. Skrupulatnie zadbał o szczegóły, dostrzegając nawet najmniejszą krotochwilę umieszczoną pośród fal."
Marina Warner, „New York Review of Books”

"Książka Cheta Van Duzera jest zabawną i wdzięczną pracą przeznaczoną dla zwykłych czytelników, a jednocześnie wspaniałym źródłem sprawdzonych informacji dla badaczy."
Alessandro Scafi, „Times Literary Supplement”

"Naprawdę urocza książka, która pobudzi wyobraźnię każdego, kto spojrzy za burtę na fale, które mogą skrywać niemal wszystko."
Sam Llewellyn, „The Marine Quarterly”

"Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map to wyjątkowo urocza książka, w której wspaniale pogodzono rozległe badania naukowe z licznymi, doskonale dobranymi ilustracjami."
Ruth Watson, „The Globe”

A3-2896
978-83-66846-32-6
Autor
Chet Van Duzer
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie
Fabian Tryl
Format
21 x 24 cm
Liczba stron
144
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-66846-32-6

Chet Van Duzer, laureat stypendium Kislaka, niedawno ukończył pracę w Centrum Johna W. Kluge’a w Bibliotece Kongresu, gdzie analizował Carta Marina Martina Waldseemüllera z 1516 r. Obecnie otrzymał stypendium na badania w Bibliotece Johna Cartera w Providence w stanie Rhode Island. W swoich pracach koncentruje się na średniowiecznych i renesansowych mapach, o których wiele pisał w licznych czasopismach, takich jak „Imago Mundi”, „Terrae Incognitae” oraz „Word & Image”. Jest również autorem pracy Johann Schöner’s Globe of 1515: Transcription and Study, wydanej w 2010 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Filozoficzne, będącej szczegółową analizą pierwszego globusa, który ukazywał Nowy Świat; a także (wraz z Johnem Hesslerem) Seeing the World Anew: The Radical Vision of Martin Waldseemüller’s 1507 & 1516 World Maps (2012).

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje