Niełatwe morze
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Niełatwe morze

Autor: Jan Piwowoński
Okładka: twarda
Format: 19.5 x 21.5 cm
Liczba stron: 204
Rok wydania: 1979
ISBN: 83-10-07480-8

29,00 zł (brutto) 27,62 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

UWAGA - uszkodzony rant okładki
------------------------------------------------------------------------------------------

Od autora:
Książka ta przedstawia opisy szeregu katastrof morskich. Nie jest to jednak książka katastroficzna. Trzeba bowiem na wstępie wyraźnie stwierdzić: szlaki morskie, te najbardziej rozległe szlaki świata, są już od wielu lat szlakami najbardziej bezpiecznymi (...) Rozwój radiołączności i radiolokacji, postęp w budowie statków i okrętów, tysięczne usprawnienia techniczne, wzrastający poziom wyszkolenia załóg - wszystko to coraz bardziej zwiększa bezpieczeństwo żeglugi, zarówno na przybrzeżnych morzach, jak i na dalekich oceanach(...)
W opisach morskich katastrof nie przedstawiono najbardziej tragicznych i nie starano się wydobywać ich dramatyzmu, chociaż był on nieraz przemożny i z konieczności dominował. Zamierzeniem autora było bowiem przedstawienie, jak często w rożnych katastrofach morskich decydującą rolę odgrywał człowiek. Niekiedy błądził, popełniał pomyłki, stawał się przyczyną wypadków, ponosił ich konsekwencje - ale też on walczył z ich skutkami, starał się im zapobiegać, wyjaśniać rzeczy niezrozumiałe. Człowiek bowiem jest tym, który korzysta z morza, przeżywa jego piękno, żyje na nim, walczy i wiąże z nim swe losy na długie lata - lub nawet na całe życie. Decydując się na służbę i pracę na morzu musi jednak stale pamiętać, że jest ono nie tylko piękne i szerokie. Bywa również twarde, trudne, a nawet okrutne - w czas pokoju i w czas wojny.

AN-1896
Autor
Jan Piwowoński
Oprawa
twarda
Format
19.5 x 21.5 cm
Rok wydania
1979
ISBN
83-10-07480-8
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje