Wyprawy morskie, podróże i odkrycia Anglików
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Wyprawy morskie, podróże i odkrycia Anglików

Autor: Richard Hakluyt
Tłumaczenie: Monika Adamczyk-Garbowska
Okładka: twarda
Format: 17 x 24 cm
Liczba stron: 384
Rok wydania: 1988
ISBN: 83-215-3273-X

22,00 zł (brutto) 20,95 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

UWAGA - egzemplarz wycofany z obiegu bibliotecznego.
------------------------------------------------------------------------------------------

Fragment wstępu:"Pod koniec XVI w. na samym progu ekspansji angielskiej, powstało dzieło, będące swego rodzaju apelem i wezwaniem do podejmowania przez Anglików wypraw i podróży oceanicznych, kolonizacji i osadnictwa zamorskiego. Była to publikacja geografa oksfordzkiego Richarda Hakluyta (1552-1616) wydana w Londynie w 1589 r., pt. "The Principall Navigations, Voiages and Discoveries of the English Nation made by Sea or over Land to the most remote and farthest distant quarters oj the earth, at any time within the compass of these 1500 years" (Najważniejsze wyprawy żeglarskie, podróże i odkrycia Anglików dokonane kiedykolwiek drogą morską albo lądem do najbardziej odosobnionych i najodleglejszych stron świata w okresie ostatnich 15 stuleci). Celem jej było obudzenie wśród Anglików, zwłaszcza mężów stanu królowej Elżbiety I, jeszcze większego zainteresowania podróżami eksploracyjnymi i wyprawami kolonialnymi przez dostarczenie obszernego tomu materiałów, ilustracji dotychczasowych osiągnięć rodaków w tej dziedzinie, od czasów najdawniejszych aż do epoki Wielkiej Armady i zwycięstwa Anglii nad Hiszpanią w 1588 roku.
......
Ten pierwszy polski wybór Hakluyta opiera się na 8-tomowym wydaniu w serii "Everyman's Library" z 1962r. Został on ułożony chronologicznie, zgodnie z oryginalną konstrukcję dzieła. Do polskiego wydania wybrano przede wszystkim teksty i relacje mające większą wartość naukową i literacką, a także przekazy ważne dla zainteresowania czytelnika polskiego nie tylko historią morską, ale i kulturą Anglii epoki Szekspira".

AN-2062
Autor
Richard Hakluyt
Oprawa
twarda
Tłumaczenie
Monika Adamczyk-Garbowska
Liczba stron
384
Rok wydania
1988
ISBN
83-215-3273-X
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

PACZKA W RUCHU

Paczka w ruchu

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje