UWAGA
- brak obwoluty
- na pierwszej stronie dedykacja dla poprzedniego właściciela książki
Jest to reporterska relacja z pierwszej, historycznej wyprawy polskich naukowców i rybaków na wody Antarktyki. Celem rejsu, w którym brały udział dwie jednostki: statek naukowo-badawczy "Profesor Siedlecki" i trawler-przetwórnia "Tazar" było zbadanie możliwości połowów i przerobu kryla skorupiaka morskiego zawierającego wyjątkowo dużo białka.
Zakończona z powodzeniem ekspedycja postawiła Polskę w rzędzie pierwszych krajów świata, dysponujących obszerną dokumentacją naukową i opracowaniami technologicznymi dotyczącymi połowów i wykorzystania kryla, którego wartości odżywczych trudno przecenić.
Opis wyprawy, obfitującej, jak to bywa w wypadku pionierskich rejsów, w wiele interesujących, często groźnych przygód, składa się na treść tej barwnej opowieści o polskich zdobywcach Antarktydy, wynikach ich pracy naukowej i trudzie włożonym w opanowanie nie zbadanych dotąd głębin mórz i oceanów. Książkę kończy informacja o budowie pierwszej, stałej, polskiej straci antarktycznej.
- Autor
- Ryszard Badowski
- Oprawa
- miękka
- Format
- 12 x 20 cm
- Liczba stron
- 223
- Rok wydania
- 1977
Przed obliczem Czarnego Piekielnika
Pierwszy kryl
Szlakiem pionierów najdalszych wód Południa
Ku wyspie Anwers
Dzień na Archipelagu Palmera
Przygody w Cieśninie Bransfielda
Na wyspie King George
Kurs - Georgia Południowa
Surowe Morze Scota
Powrót z Antarktydy
Pierwsza stała polska stacja w Antarktyce
Antarktyda mówi po polsku

Dostawa
Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.
Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.
W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka
Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.
Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST
Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki. Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.
Poczta Polska
Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.
Przesyłki ekonomiczne
Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.
Przesyłki priorytetowe
Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

DHL Parcel Polska
Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).
Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.