Aloha Hawaii
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Aloha Hawaii (antykwariat)

Autor: Andrzej Urbańczyk
Okładka: miękka
Format: 12,5 x 19,5 cm
Liczba stron: 338
Rok wydania: 1987
Wydanie: I

20,00 zł (brutto) 19,05 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

UWAGA - egzemplarz wycofany z obiegu bibliotecznego.
------------------------------------------------------------------------------------------

Rejs "Nord III" na Hawaje w 1977 roku był pierwszą eskapadą polskiej bandery na ten archipelag. Także ta książka jest pierwszą polską książką o tej niezwykłej krainie. Trzymiesięczny pobyt na Hawajach nie zaspokoił jednak snów o zielonych wyspach. Ich czar sprawił, że autor odwiedził archipelag również rok później, prowadząc szkuner "Morning Star" z wyprawą antropologiczną na wyspy Pacyfiku. W 1982 roku Andrzej Urbańczyk wraz z Krystyną i kotami pożeglował na Hawaje, tym razem na "Nord IV", przygotowując się do samotnego rejsu wokół Ziemi.
Autor ma nadzieję, że książka "Aloha Hawaii" zainteresuje Hawajami polskiego czytelnika :)

X1-2394
Używane
83-203-2191-1
Autor
Andrzej Urbańczyk
Oprawa
miękka
Format
12,5 x 19,5 cm
Liczba stron
338
Rok wydania
1987
ISBN
83-203-2191-1
Wydanie
I

Aloha Hawaii!
Rendez-vous w Honolulu
Zapominając o reszcie świata
Kochankowie, marzyciele, szczęśliwcy
Twarzą z twarz z Niihau
Oahu po raz drugi
Trędowaci z Molokai
Wszystko jest tu ananasem
Dom, w którym mieszka słońce
Gdy beczka z prochem chwyta płomień
Śmierć mieszka w Kahoolawe
Żegnajcie, Hawaje
Posłowie

Książki Andrzeja Urbańczyka dostępne w Księgarni Morskiej:
"Aloha Hawaii"
"Cisze i sztormy"
"Cymesy z mojej mesy. Kuchnia pod żaglem"
"Dziękuję Ci, Pacyfiku "Nord III" w drodze na wschód"
"Myszołów - kot wspaniały"
"Nawigacja prosta, łatwa, zabawna"
"Sam sobie sterem... Autobiografia. Tom I"
"Sam sobie sterem... Autobiografia. Tom II"
"Samotne rejsy. Triumfy i śmierć na oceanach"
"Siedem sekwojowych pni"
"Statki - pułapki"
"Szalone eskapady"
"Słuchając głosu oceanu"
"Tratwą przez Bałtyk - raz jeszcze"

Pięćdziesięciolecie działalności ANDRZEJA URBAŃCZYKA (pierwszy głośny rejs i pierwsza książka w wieku 21 lat) jest okazją do podsumowania wyjątkowo różnorodnej aktywności niezwykłego człowieka. Jego twórczość literacka, działalność naukowa i sukcesy żeglarskie są atutami niecodziennymi. W maksymalnym skrócie:
PISARZ NAWIEDZONY MORZEM, jak nazwali Urbańczyka krytycy, jest autorem ponad 50 książek - dzieł tak różnorodnych, jak: reportaże, zbiory opowiadań, wspomnienia autobiograficzne, poezje, aforyzmy. Ballad i piosenek z własną muzyką, podręczników. Ba, książki kucharskiej i dowcipnego "Alfabetu Urbańczyka". Większość książek przetłumaczono w 12 krajach.
INŻYNIER, PRACOWNIK NAUKOWY - nie mając świadectwa dojrzałości (trzykrotne nie zdani matury) uzyskał z wyróżnieniem tytuł magistra inżyniera chemii, Politechniki Gdańskiej. Doktorat, jak przystało kapitanowi wielkich wód, otrzymał za dysertację "Światowy samotny jachting oceaniczny". Ponadto napisał: 22 publikacje naukowe oraz 120 fachowych. Współbudowniczy amerykańskich lądowników marsjańskich Viking I i Viking II.
ŻEGLARZ OCEANICZNYCH SZKLAKÓW - kapitan jachtowy żeglugi wielkiej, zorganizował i dowodził między innymi: tratwą NORD przez Bałtyk, otwartą szalupą NORD II przez Atlantyk, samotny rejs NORD III San Francisco - Hawaje - Yokohama - San Francisco (Rekord Guinnessa). Wokółziemski samotny rejs NORD IV, trzy próby opłynięcia samotnie Ziemi w ciągu 100 dni na NORD V. Transpacyficzny rejs tratwą NORD VI (Rekord Guinnessa). Łącznie 120tys. mil pod żaglami, w tym 75tys. samotnie.
TROFEA i LAURY - nagrody: "Rejs Roku": Wielka Nagroda Honorowa, Rejs Roku (I, II, III, III) - rekord. Medale: "Za zasługi dla Marynistyki Polskiej", "Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego", "Medal Świętego Wojciecha" i inne. Nagrody: Slocum Golden Circle, Magnum Trophaeum. Zasłużony Pracownik Morza - złoto, dwukrotnie. Honorowe członkostwa: Slocum Society, Fellowship of Explorers Club of America.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje