Wyprawa Endurance
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Wyprawa "Endurance"

Autor: Alfred Lansing
Tłumaczenie: Zbigniew Obninski
Okładka: miękka z obwolutą
Format: 12.5 x 19.5 cm
Liczba stron: 347
Rok wydania: 1968

100,00 zł (brutto) 95,24 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Gdy statek "Endurance" został zgnieciony przez lody Antarktyki, wydawało się, że członków wyprawy Shackletona czeka nieuchronna zagłada. Jednakże roczna wędrówka po krach Morza Weddella, trudy, zmagania, śmiertelne niebezpieczeństwa nie zachwiały hartu ducha, solidarności i przyjaźni ludzi, którzy własnemu bohaterstwu zawdzięczali ocalenie.

"Historia ta jest prawdziwa.
Uczyniłem wszystko, żeby przedstawić wypadki dokładnie tak, jak się w rzeczywistości zdarzyły, i odnotować możliwie jak najwierniej reakcje ludzi biorących w nich udział.
Korzystałem w tym celu z udostępnionego mi wielkodusznie bogactwa materiałów, przede wszystkim z niezwykle dokładnych dzienników dosłownie każdego członka wyprawy, który dziennik taki spisywał. Zdumiewa dokładność tych notatek, biorąc pod uwagę warunki, w jakich powstawały. Zawierały one w istocie o wiele więcej informacji, niż byłem w stanie uwzględnić w tej książce.
Zapiski owe stanowią nader dziwny zbiór dokumentów, okopconych dymem z tranu wielorybiego, pomarszczonych - gdyż przemokły i suszono je potem. Niektóre z nich spisane zostały w księgach buchalteryjnych odpowiednio dużym charakterem pisma. Inne prowadzono w malutkich notatnikach drobniutkim pismem.
Oprócz udostępnienia mi tych notatek, niemal wszyscy żyjący jeszcze członkowie wyprawy zgodzili się na przeprowadzenie ze mną długich rozmów, trwających całe godziny, a nawet dni, z taką uprzejmością i gotowością, że trudno mi wprost wyrazić wdzięczność. Ta sama pełna cierpliwości uczynność cechowała autorów licznych listów, w których wyjaśniali wiele wątpliwości, jakie się nasuwały.
Tak więc większość osób, które przeżyły tę zdumiewającą przygodę, współpracowała ze maną cierpliwie i z godnym uwagi obiektywizmem. Staraliśmy się na kartach tej książki odtworzyć wierny obraz minionych wydarzeń. Współpraca z wszystkimi tymi ludźmi była dla mnie wiekiem zaszczytem.
Muszę jednak zastrzec, że nie ponoszą oni żadnej odpowiedzialności za projekt ostateczny. Jeżeli do historii tej wkradły się jakieś niedokładności czy też błędy w interpretacji wydarzeń, należy obciążyć nimi wyłącznie moją osobę i żadną miarą nie pwoinno się ich przypisywać ludziom, którzy brali w wyprawie."
Alfred Lansing

AN-2585
Autor
Alfred Lansing
Oprawa
miękka z obwolutą
Tłumaczenie
Zbigniew Obninski
Liczba stron
347
Rok wydania
1968

Seria książkowa "Naokoło świata" to blisko 200 tytułów, polskiego i światowego reportażu. Ze względu na powszechne trudności z wyjazdami zagranicznymi w okresie PRL'u, seria  cieszyła się bardzo dużą popularnością. Książki były bogato ilustrowane czarno-białymi fotografiami reporterskimi z całego świata. Seria ukazywała się w latach od lipca 1956 roku do czerwca 2008 roku.  Książki o tematyce morskiej z serii „Naokoło Świata"
1) "Ekspedycja Tygrys" Thor Heyerdahl
2) "Gipsy Moth okrąża świat" Francis Chichester
3) "Islandzki rejs" Dariusz Bogucki
4) "Kajakiem do Indii" Wacław Korabiewicz
5) "Ocean lodowaty" Per Olof Sundman
6) "Półmiskiem przez Atlantyk" Lech Niekrasz
7) "Rejs do Hongkongu" Edward Obertyński
8) "Samotni żeglarze" Jean Merrien
9) "Smak morza" Jacek Ciszewski
10) "Szkoła pod żaglami" Krzysztof Baranowski
11) "Tratwą przez Bałtyk" Andrzej Urbańczyk
12) Wyprawa "Endurance"
13) "Wyprawa Kon-Tiki" Thor Heyerdahl
14) "Zapiski najemnego żeglarza" Krzysztof Baranowski
15) "Z tratwy na tratwę " Bengt Danielsson

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

PACZKA W RUCHU

Paczka w ruchu

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje