Autor książki – były dyrektor ds. budowy Portu Północnego w latach 1970-1987 – od początku uczestniczył w realizacji tego przedsięwzięcia jako przedstawiciel inwestora Zarządu Portu Gdańsk. Brał udział w przygotowywaniu pierwszych dokumentów stanowiących podstawę do podjęcia decyzji przez ówczesne władze o budowie portu. Uczestniczył w rozwiązywaniu licznych zagadnień technicznych i organizacyjnych związanych z tą budową oraz w rozpoczęciu eksploatacji dwóch pierwszych baz przeładunkowych: węgla i paliw płynnych.
Z zachowanych własnych notatek i dokumentów odtworzył historię projektowania obiektów i urządzeń Portu Północnego, uwzględniając wielu projektantów, wykonawców badań naukowo-technicznych i modelowych, autorów założeń techniczno-ekonomicznych oraz uczestników budowy.
Autor omawia również funkcjonowanie Portu Północnego po roku 1990 w zmienionych już warunkach gospodarczych, gdzie na zbudowanej wcześniej infrastrukturze wodnej i lądowej oraz eksploatacji istniejących baz przeładunkowych – podjęto realizację, przy współudziale kapitału zagranicznego, nowych stanowisk przeładunku kontenerów, paliw płynnych i skroplonego gazu.
Tą jedyną w swoim rodzaju dokumentalną książkę wzbogacają liczne zdjęcia ludzi związanych z powstawaniem Portu oraz budowanych obiektów i urządzeń od momentu podjęcia budowy w roku 1970 po dzień dzisiejszy.
Do książki dołączona jest płyta DVD
- Autor
- Aleksander Białecki
- Oprawa
- twarda
- Format
- 21 x 30 cm
- Liczba stron
- 200
- Rok wydania
- 2011
- Wydanie
- I
- Wydawnictwo
- Marpress

Dostawa
Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.
Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.
W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka
Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.
Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST
Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki. Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.
Poczta Polska
Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.
Przesyłki ekonomiczne
Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.
Przesyłki priorytetowe
Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

DHL Parcel Polska
Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).
Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.