www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

Prawo wodne - komentarze praktyczne

Podręczniki akademickie i zawodowe - Prawo wodne - komentarze praktyczne

Autor: Mirosław Kałużny
Okładka: miękka
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 616
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7806-507-4


Cena: 149.00

Woda – jako podstawowy zasób przyrodniczy odgrywa bardzo istotną rolę, ponieważ umożliwia rozwój cywilizacyjny państwa i społeczeństwa. Z uwagi na ograniczone zapasy wód powierzchniowych, unormowanie ochrony wód oraz określenie sposobu korzystania z nich ma istotne znaczenie w ich kształtowaniu.

W publikacji zostały poruszone następujące zagadnienia: obowiązki właścicieli wód; gospodarowanie i korzystanie z wód; zasady ochrony wód; obszary ochronne; budownictwo wodne; melioracje i regulacje wodne; ochrona przed powodzią i suszą; zarządzanie zasobami wodnymi; spółki wodne i związki wałowe oraz odpowiedzialność za szkody.

Publikacja będzie pomocna przede wszystkim pracownikom Zarządu Gospodarki Wodnej oraz jednostek samorządu terytorialnego, radcom prawnym, adwokatom, sędziom i prokuratorom.

Mirosław Kałużny – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMSC w Lublinie (1989 r.). Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Świadczy pomoc prawną samorządom gmin i Wojewódzkiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie. Ponadto pracował w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Agencji Prywatyzacji, Ministerstwie Skarbu Państwa, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Warszawie, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Autor publikacji Spory administracyjne w budownictwie. Przedawnienie roszczeń w procesie budowlanym. Specjalizuje się w prawie wodnym budowlanym oraz gospodarczym.