www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

Drewno, celuloza, papier w transporcie morskim

Podręczniki akademickie i zawodowe - Drewno, celuloza, papier w transporcie morskim

Autor:  Jerzy Puchalski
Okładka:  miękka
Format:  15,5 x 23 cm
Liczba stron:  223 + 8 str. barwnej wkładki
Rok wydania:  1998
ISBN:  83-905412-7-0


Cena: 45.00

Książka stanowi 3 tom serii „Współczesne technologie transportu morskiego” i jest przeznaczona dla studentów wyższych szkół morskich oraz oficerów pokładowych floty handlowej.

Drewno, celuloza i papier stanowią jedną z najważniejszych grup ładunkowych na współczesnym rynku przewozów morskich. Są to ładunki drogie i delikatne, a ich przewóz wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Stąd też zarówno technologie ich przeładunku jak i statki do ich przewozu przeszły ewolucję, wynikiem której jest dziś wysoka specjalizacja.
Najwięksi przewoźnicy drewna i produktów jego przetwarzania, w dążeniu do osiągnięcia dominującej pozycji na rynku stworzyli duże, wyspecjalizowane floty, zaś ich statki są obsadzane równie wyspecjalizowanymi załogami jak zbiornikowce czy chemikaliowce. Istnieje jednak dość znaczna grupa armatorów wożących omawiane ładunki okazjonalnie. W obu przypadkach oficerowie pokładowi potrzebują źródeł wiedzy fachowej, które w pełnym zakresie obejmuje trudną problematykę transportu tych produktów. Takie kompleksowe źródło dotychczas w Polsce nie istniało.
Zarówno instrukcje armatorskie, zalecenia producentów i załadowców, statystyki itd. są rozproszone, zaś publikacje na ich temat raczej powierzchowne i trudno dostępne. W kraju w zasadzie osiągalne są jedynie uwagi i zalecenia generalne, nie poparte przykładami praktycznymi i niedostatecznie zilustrowane, zaś w niektórych, znajdujących się na rynku podręczników znajdujemy błędy merytoryczne, a nawet poważne błędy w interpretacji kluczowych dla bezpieczeństwa przepisów.
W tej sytuacji Wydawnictwo TRADEMAR postanowiło wydać bardzo specjalistyczną książkę "Drewno, celuloza, papier w transporcie morskim" z nadzieją, iż wypełni ona dotkliwą lukę na rynku.