www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

Bransoletka sznurek elastyczny żółty

Żeglarska biżuteria - Bransoletka sznurek elastyczny żółty

Próba srebra: 925
Waga srebra: 6,63 grama
Długość: 21 cm (bransoletka wraz z zapięciem)
Parametry produktu: Żółty sznurek elastyczny, srebrne zapięcie
Oznaczenie: B058


Cena: 110.00

W skład zestawu wchodzą:
- bransoletka (żółty sznurek elastyczny, srebrne zapięcie),
- opakowanie,
- chusteczka do czyszczenia biżuterii,
- informacja, w jaki sposób najlepiej dbać o wyroby ze srebra.
Biżuteria wysokiej jakości, to produkt wart swojej ceny!
To biżuteria dla każdego żeglarza, wodniaka, miłośnika marynistyki, bez względu na wiek i płeć. To biżuteria dobra na co dzień i na szczególną okazję, dobra na prezent czy pamiątkę z rejsu, podróży wodnej czy podwodnej.

-----

Biżuteria z kolekcji Ag925 - zaprojektowana specjalnie dla naszej firmy przez polskich projektantów z ich autorskich kolekcji, całość produkcji jest w Polsce.
Biżuterię Ag925 cechuje precyzja wykonania i wysoka dbałość o detale. Cała kolekcja wykonana jest z najwyższej jakości materiału szlachetnego, srebra
próby 925. Wszystkie elementy z kolekcji są cechowane i oznaczone imiennikiem producenta.

Jak rozpoznać biżuterię?
W Polsce obowiązuje prawo probiercze (Dz.U.Nr 92, poz. 529; z 2011 r. oraz z 2015 r. poz.1893), które stanowi, że wyroby przeznaczone do handlu, podlegają
obowiązkowi badania i cechowania przez urząd probierczy. Wszystkie wyroby z metali szlachetnych, po badaniu, powinny zostać opatrzone cechą probierczą, określającą rodzaj metalu oraz próbę, wyrażoną w częściach tysięcznych. Obowiązkowi cechowania nie podlegają wyroby ze złota lub platyny o masie mniejszej niż 1 gram oraz wyroby ze srebra o masie mniejszej niż 5 gramy w sztuce lub w dwóch sztukach, gdy w obrocie stanowią parę (np. kolczyki). Jednak dla każdego wyrobu z metalu szlachetnego powinna być przypisana jego masa i próba. Nowe wyroby z metali szlachetnych są ponadto oznaczane znakiem wytwórcy. Wyroby pokryte powłoką z metalu szlachetnego lub je przypominające posiadają znaki "metal" lub MET.

Na znaku probierczym znajdują się następujące informacje:
       * rodzaj metalu szlachetnego, z którego wykonany jest wyrób
         RYCERZ oznacza wyrób ze ZŁOTA         
         KOBIETA oznacza wyrób ze SREBRA       
         GŁOWA KONIA oznacza wyrób z PLATYNY   
         GŁOWA PSA oznacza wyrób z PALLADU             

       * próbę, czyli informację o zawartości metalu szlachetnego w 1000
         jednostkach

       * oznaczenie miejsca cechowania: B – Bydgoszcz, G – Gdańsk, H - Chorzów,
         K – Kraków, Ł – Łódź, P – Poznań, W – Warszawa, V – Wrocław, Z - Częstochowa

Jak dbać o srebrną biżuterię?
Aby zrozumieć jak dbać o srebro należy zapoznać się z podstawowymi właściwościami użytkowymi tego  metalu. Czyste srebro (999) jest bardzo miękkim metalem. To było przyczyną opracowania twardszego stopu (925), który powszechnie jest używany w produkcji jubilerskiej. Srebro 925 jest stopem składającym się w co najmniej 92,5% ze srebra oraz w 7,5% innego metalu - najczęściej miedzi. Srebro 925 ulega procesowi utleniania (oksydacji). Jest to skutek w jaki srebro reaguje na zetknięcie się ze znajdującymi się dookoła tlenkami siarki. Z czasem srebro może nabrać czarnego koloru. Aby chronić srebrne wyroby przed procesem utleniania się, powinny one być odpowiednio przechowywane. Biżuteria nie powinna być przechowywania w łazienkach ani innych wilgotnych pomieszczeniach; powinna być bezwzględnie chroniona przed detergentami. Biżuterię srebrną najlepiej jest przechowywać w szczelnych woreczkach lub szkatułkach z miękkim podłożem.