www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

"404" - Testy przygotowujące do egzaminu na stopień sternika motorowodnego

Literatura szkoleniowa - "404" - Testy przygotowujące do egzaminu na stopień sternika motorowodnego

Autor:  Katarzyna i Piotr Kowalscy
Okładka:  miękka
Format:  15 x 21 cm
Liczba stron:  160
Rok wydania: 2015
ISBN:  978-83-94023-80-5


Cena: 30.00

Pozycja, której na pewno brakowało na rynku. Po zmianie przepisów dotyczących egzaminów żeglarskich i motorowodnych każdy egzamin na patent musi mieć postać testu. W niniejszej książce zamieszczono zbiór ponad czterystu pytań obejmujących zakres wiedzy potrzebnej do opanowania przed przystąpieniem do egzaminu na stopień sternika motorowodnego. Znakomite uzupełnienie każdego klasycznego szkolenia i efektywne narzędzie do powtórki przedegzaminacyjnej.

W zestawie taniej!
Polecamy nabycie zestawu: podręcznik + zestaw testów - umożliwi to zarówno przyswojenie potrzebnej wiedzy jak i jej ugruntowanie oraz sprawdzenie za pomocą zestawu ponad czterystu pytań testowych.
www.ksiegarniamorska.pl/index.php

SPIS TREŚCI:
1. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu sternika motorowodnego
2. Podstawy budowy jachtów motorowych
3. Silniki i układy napędowe
4. Wiadomości z zakresu ratownictwa
5. Ochrona wód przez zanieczyszczeniem
6. Pomoce nawigacyjne
7. Locja
8. Wiadomości z zakresu meteorologii
9. Podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych
10. Etykieta jachtowa
11. Zestawy pytań
12. Klucz odpowiedzi do zestawów pytań
13. Klucz odpowiedzi do zbioru pytań
 

RECENZJE KSIĄŻKI:

Po liberalizacji przepisów związanych ze szkoleniem, egzaminowaniem i uzyskiwaniem patentów żeglarskich i motorowodnych, szczególnie po wprowadzeniu instytucji tzw. Podmiotów upoważnionych na rynku szkół żeglarskich zapanowała swoista wolna amerykanka w zakresie egzaminów teoretycznych. Ta sytuacja wbrew pozorom nie ułatwia życia szkołom żeglarskim i motorowodnym, ponieważ obecnie każdy egzaminator musi we własnym zakresie przygotować i przeprowadzić egzamin teoretyczny w pełni zgodny z wytycznymi Ministra Sportu i Turystyki. A tutaj wolnej amerykanki już nie ma, ponieważ przepisy wyraźnie określają zakres wiedzy jaką musi posiąść kandydat do patentu a co za tym idzie zakres wiedzy jaką egzaminator sprawdzić powinien. Mamy więc tematykę nawigacyjną, przepisy i locję, budowę jachtów i instalacje jakie na nich można spotkać, podstawy meteorologii i ratownictwa, teorie manewrowania a nawet zagadnienia etykiety żeglarskiej - słowem spora dawka wiedzy niezbędnej do bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.

Nowa pozycja wydawnicza na rynku: 404… wychodzi idealnie naprzeciw potrzebom zarówno kursantów szkoleń motorowodnych jak również instruktorom i egzaminatorom na patenty motorowodne. Przejrzysty układ testów jednokrotnego wyboru (z trzech odpowiedzi) obejmuje całość zagadnień zgodnie z wytycznymi ministerialnymi. Tytułowe 404 pytania ułożono w grupach tematycznych co ułatwia naukę i opracowywanie zestawów egzaminacyjnych. Ciekawe, czasem podchwytliwe pytania czynią naukę skuteczniejszą, bo odmienną od żmudnego i nudnego studiowania podręczników. Dla instruktora to narzędzie ułatwiające zaplanowanie szkolenia teoretycznego w sposób, który zapewni, że żaden z ważnych aspektów edukacyjnych nie zostanie pominięty a egzaminatorowi wydawca zapewnia doskonałe narzędzie do tworzenia testów egzaminacyjnych obejmujących zgodnie z wymogami prawnymi całość wiedzy, jaką należy egzaminem zweryfikować.

Brawa dla autorów za bardzo przemyślane pytania i intrygujące sugestie odpowiedzi oraz za szatę graficzną, która nie męczy wzroku studiującego wiedzę czytelnika i która wzbogacona jest dobrej jakości grafiką. Już na pierwszy rzut oka docenić można doświadczenie twórców tej książki, gdyż pytania dobrano tak, aby uczącemu się kursantowi poza stricte teoretyczną wiedzą pozostały w głowie praktyczne i bardzo przydatne dla bezpieczeństwa aspekty prowadzenia jachtów motorowych.

Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo i moim zdaniem powinno ono zyskać dużą popularność wśród szkół motorowodnych i chętnych uzyskania patentów motorowodnych, gdyż umożliwia przekazanie i weryfikowanie wiedzy w sposób zwięzły, konkretny i bardzo ciekawy. Na podstawie tej książki można ułożyć zarówno plan szkolenia teoretycznego jak i egzaminu państwowego bez ryzyka pominięcia któregokolwiek z wymaganych obszarów wiedzy.

Bardzo czekamy na kolejne testy - tym razem pod kątem weryfikacji wiedzy jachtowych sterników morskich.

kpt. Krystian Szypka