www.ksiegarniamorska.pl
szukaj Tytułu:

Subskrypcja

Dopisz się do naszego newslettera
Niniejsze dane osobowe podaję dobrowolnie

Podaj e-mail:
 
dodaj usuń

Czarter jachtu chorwacjaPatenty motorowodne, uprawnienia na skuter motorowodny

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Dla dzieci - Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Autor:  Wojciech Witkowski
Ilustracje: Edward Lutczyn
Okładka:  twarda
Format:  20,5 x 19,5 cm
Liczba stron:  144
Rok wydania:  2018
ISBN:  978-83-7551-575-6


Cena: 29.90

Płynący „Kaczym Kuprem” (niegdyś „Pierś Łabędzia”) marynarz Rabarbar buntuje się przeciwko zakazowi kichania oraz rozkazowi kapitanowa Octa i postanawia wrócić wpław do domu. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej ukochanej, wspaniale gotującej żony Barbary. Wracając postanawia zostać piratem. Przy czym owo „piracenie” najczęściej składa się z jedzenia grochówki, palenia fajki wypełnionej grochowinami i pieprzem oraz częstego spania. Czasami nawet pirata dogania codzienność i musi iść do pracy, czyli wypłynąć w rejs. To jest właśnie czas kiedy zaczynają się najbardziej fantastyczne historie – uratowanie Bretończyka z rąk ludożerców, przyholowanie góry lodowej z mieszkającym na niej misiem polarnym do domu czy zaatakowanie „Kaczego Kupra”. Każda taka wyprawa obfituje w barwne przygody, które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.

„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara„ jest książką która przypadnie do gustu i dzieciakom i ich rodzicom.

SPIS TREŚCI:
1. Awantura o kichanie
2. Z gniazdem na głowie
3. Obiad u ludożerców
4. Wielkie postanowienie
5. Piracki strój
6. Sposób na sen
7. Pierwsza bitwa
8. Tajna broń
9. Zakład z majstrem stępką
10. O włos od śmierci głodowej
11. Krztynek
12. Pożytek z rekina
13. Piracka krew
14. "Nieustraszony krwawy mściciel, pogromca i postrach"
15. Znowu u ludożerców
16. Sposób na upał oraz brak pieniędzy
17. Królowa balu
18. Malaga na kwaśno - grochówka na słodko
19. Urlop
 

Z kart historii:
„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” zdobyły nagrodę w konkursie Czytelnika i zostały wydane po raz pierwszy z ilustracjami Edwarda Lutczyna już w 1979. Po wielkim sukcesie książki powstały następne części: „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara” (1986). Druga część przygód pirata dostała wyróżnionie w XI edycji Premio Europeo di Letteratura Giovanile "Pier Paulo Vergerio" w Padwie w 1987. Trzecia część przygód niesformego pirata „Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara” została napisana w 1987, jednak książka wówczas nie została wydana. Doczekała się swojego pierwszego wydania dopiero w 2009 roku.

Od powstania pierwszej części przygód pirat Rabarbar stał się postacią kultową, do czego na pewno przyczyniło się czytanie książek w radio przez Krzysztofa Kowalewskiego i Wiktora Zborowskiego czy druk książki w popularnym kiedyś „Płomyczku” oraz liczne adaptacje sceniczne i jedna adaptacja telewizyjna.

Książkę można kupić także w formie audiobook.