Garść wspomnień z długiego życia
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Garść wspomnień z długiego życia

Autor: Lech Kobyliński
Okładka: twarda
Format: 17 x 24 cm
Liczba stron: 604
Rok wydania: 2018
Wydanie: I
ISBN: 978-83-60584-81-1

59,00 zł (brutto) 56,19 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Słowo wstępne od profesora Janusza Rachonia

"To wielka radość i pożytek dla czytelników, że prof. Lech Kobyliński postanowił podzielić się z nami swoimi przeżyciami, doświadczeniami i osiągnięciami bogatego życia. Co jest absolutnie niezwykłe to fakt, że niezmiernie bogate życie Kobylińskiego starczyłoby na co najmniej trzy atrakcyjne życiorysy. Dzięki źródłom i talentowi narracyjnemu bohatera powstała opowieść zupełnie niezwykła.
Lech Konrad Kobyliński urodził się 1 maja 1923 w Wilnie. Jeszcze przed II wojną światową ukończył szkołę średnią im. Stanisława Staszica w Warszawie. W okupowanej stolicy kontynuował naukę w Państwowej Szkole Technicznej, aby już po wojnie ukończyć studia na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Zapisał się w historii polskiej nauki jako specjalista w dziedzinie budowy okrętów, jeden z twórców polskiego okrętownictwa. To na Politechnice Gdańskiej kontynuował błyskotliwą karierę akademicką. Stworzył Katedrę Hydromechaniki Okrętów, konstruował wodoloty i poduszkowce. Wniósł znaczący wkład w prace nad bezpieczeństwem statecznościowym statków, co zaowocowało przygotowaniem kryteriów, które stały się podstawą opracowania przez International Maritime Organization rezolucji obowiązujących do dziś. Jest członkiem korespondentem PAN, przez 57 lat przewodniczył Radzie Technicznej Polskiego Rejestru Statków. Szczyci się tytułem doktora honoris causa trzech uczelni: Uniwersytetu Morskiego w Sankt Petersburgu, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Politechniki Gdańskiej. A wreszcie jest członkiem honorowym Royal Institution of Naval Architects w Londynie.
Godnym podkreślenia jest, że prof. Kobylińskiemu udało się opisać niepowtarzalny klimat życia polskiego ziemiaństwa na Wileńszczyźnie i lata szkolne w przedwojennej Warszawie. Dowiadujemy się, jak w czasie II wojny światowej, ten dwudziestoparoletni chłopak, organizuje i dowodzi konspiracyjnym batalionem szturmowym im. Czwartaków (wchodzącym w skład Gwardii Ludowej, a później Armii Ludowej), uczestniczy w słynnym zamachu na Café Club w okupowanej Warszawie i bierze udział w Powstaniu Warszawskim, walcząc na Woli, Starym Mieście i Żoliborzu. Jest dwukrotnie ranny i kontuzjowany. Po upadku powstania odmawiając poddania się Niemcom, wraz z grupą pozostałych przy życiu żołnierzy batalionu przepłynął Wisłę na jej wschodni brzeg. Ten fragment wspomnień prof. Lecha Kobylińskiego zdaje się doskonałym uzupełnieniem materiałów Muzeum Powstania Warszawskiego.
Po zakończeniu wojny Lech Kobyliński pracował m.in. w Londynie, będąc członkiem sekretariatu Międzynarodowej Organizacji Morskiej i wykładał jako visiting profesor na wielu politechnikach, np. w Rosji, Niemczech, Norwegii i Iranie. W ostatnich latach zajmuje się głównie zagadnieniami bezpieczeństwa żeglugi morskiej, współtworząc m.in. jeden z czterech na świecie ośrodków szkoleniowo-badawczych manewrowania statkiem (Szkoła Kapitanów w Iławie).
Książka prof. Lecha Kobylińskiego – oszczędna, pozbawiona moralistycznych ocen i emocjonalnych komentarzy, a jednocześnie okraszona wieloma anegdotami – jest zjawiskiem w naszej literaturze wyjątkowym i oryginalnym."

B2-1563
Nowy
978-83-60584-81-1
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje