Na skrzydłach wiatru. Żaglowce bez tajemnic
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Na skrzydłach wiatru. Żaglowce bez tajemnic

Autor: Tomasz Maracewicz
Okładka: miękka
Format: 16 x 23 cm
Liczba stron: 362
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-937936-1-7

70,00 zł (brutto) 66,67 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

"Na skrzydłach wiatr" to książka na wskroś unikalna. Napisana z pasją przez marynarza, który zaprzedał im dusze. Przedstawia świat współczesnych żaglowców opowiadając zarówno o nich samych: ich konstrukcji, własnościach i historii, jak i o żegludze na nich: manewrowaniu, szkoleniu i codziennym życiu.

Sposób w jaki książkę napisano zapewnia, że nawet zupełny laik, przy odrobinie cierpliwości, jest w stanie zrozumieć poruszone w niej, nierzadko skomplikowane zagadnienia. Z drugiej strony również zaawansowany żeglarz, na co dzień uprawiający żeglarstwo na małych i średnich jachtach, znajdzie tu ogromny materiał do porównań i zrozumienia jak bardzo różne są te dwa światy. I wreszcie ci, którzy żaglowce znają, na pewno odkryją w niej wiele budzących zaciekawienia smaczków.
Wartość książki podnoszą wreszcie liczne oryginalne zdjęcia i rysunki - najczęściej własnego autorstwa. Książka posiada dużą wartość merytoryczną, a równocześnie jej treść nacechowana jest ogromną miłością do morza i, być może nie wcale nie przemijającego - świata żaglowców.

Kompleksowe vademecum wiedzy o żaglowcach napisane przez doświadczonego oficera "Daru młodzieży" i pasjonata żeglarstwa. Do tego wydana na świetnej jakości papierze z mnóstwem schematów, zdjęć, ilustracji i innych infografik ułatwiających przyswojenie wiedzy.

Z recenzji na portalu nowezagle.pl: Cudownie jest wziąć do ręki książkę znającego się na rzeczy pasjonata. Nie jest to zajęcie bezpieczne w przypadku opisywanej tu pozycji Tomasz Maracewicza. Można zatopić się w treści książki i nie wygrzebać z niej przez kolejne dni. Można też starannie odłożyć na półkę i delektować się kilkoma stronami dziennie, czyli traktować ją jak rodzaj encyklopedii. W każdym przypadku ilość dostarczonej przez autora wiedzy będzie wręcz monstrualna.
Maracewicz podszedł do tematu żaglowców w sposób kompleksowy i bezkompromisowy. Tutaj napisane jest o żaglowcach praktycznie WSZYSTKO. W pierwszych rozdziałach przedstawione są rodzaje żagli i ożaglowania, konstrukcje jachtów i statków, historia ich rozwoju od arabskich dhau i starożytnych łodzi egipskich po klipry i windjammery. Przedstawionych jest kilkadziesiąt najważniejszych współcześnie pływających żaglowców z około 212, według szacunków autora, statków żaglowych o długości ponad 40 m żeglujących na świecie. Kolejno omawiane są zasady dobrej praktyki morskiej, systemy wacht, zwyczaje. Nie te zwyczaje opiewane przy mazurskich ogniskach, ale zasady zachowania się na statku. Od informacji do kogo zgłosić się po wejściu pierwszy raz na pokład, po zasady prowadzenia wacht na morzu i w porcie z opisem poszczególnych funkcji. Jest niezbędny przegląd prac bosmańskich w zakresie przydatnym na żaglowcu, dość szczegółowy opis rodzajów i zasad działania różnych rodzajów takielunku, opisy manewrów na statkach o różnych rodzajach ożaglowania aż do zwrotu przez sztag na fregacie włącznie. Dla koneserów w załączniku pokazano przykładowy porządek lin na nagelbankach „Daru Młodzieży”.
W międzyczasie nieco o Niebieskiej Szkole, Sail Training i innych podobnych programach na świecie, a wszystko napisane zrozumiale, z pasją i poparte anegdotami. Całość można podsumować cytatem z końca książki, że „zawsze będzie jeszcze coś, czego można by się nauczyć”. Kontynuujcie więc naukę z tą książką!

B2-2789
978-83-937936-1-7
Autor
Tomasz Maracewicz
Oprawa
miękka
Format
16 x 23 cm
Liczba stron
362
Rok wydania
2019
ISBN
978-83-937936-1-7
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

PACZKA W RUCHU

Paczka w ruchu

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje