Teatr świata. Mapy, które tworzą historię
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Teatr świata. Mapy, które tworzą historię

Autor: Thomas Reinertsen Berg
Tłumaczenie: Maria Gołębiewska-Bijak
Okładka: twarda
Format: 15 x 24,5 cm
Liczba stron: 368
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-240-4833-5

59,90 zł (brutto) 57,05 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Jak widzieli świat ludzie, którzy mieszkali w jaskiniach? Jak wyobrażali sobie oceany ci, którzy żeglowali tylko po morzach? Jak zmieniło się nasze spojrzenie na Ziemię w czasach Google Maps?

Za każdym wielkim odkryciem geograficznym stał podróżnik – marzyciel, którego odwaga zamieniała w czyn ulotne sny o nieznanym. Każda wyprawa przemierzała nowe przestrzenie kuli ziemskiej, które cierpliwy kartograf następnie oswajał i przekładał na obrazy.

"Teatr świata. Mapy, które tworzą historię" to porywająca podróż przez czas i przestrzeń, która na zawsze zmieni twoje myślenie o świecie. Z książki dowiesz się, jak tworzono pierwsze, prehistoryczne rysunki świata, odkryjesz, jaką funkcję pełniły mapy w zarządzaniu imperiami oraz dlaczego zaczęto tworzyć rysunki dna oceanicznego.

To także fascynująca opowieść o ambicji i śmiałości docierania tam, gdzie nie sięgają ani wzrok, ani wyobraźnia. O tym, że nic nie jest pewne i ustalone raz na zawsze.


00-2028
978-83-240-4833-5
Autor
Thomas Reinertsen Berg
Oprawa
twarda
Tłumaczenie
Maria Gołębiewska-Bijak
Format
15 x 24,5 cm
Liczba stron
368
Rok wydania
2018
ISBN
978-83-240-4833-5

WSTĘP
PIERWSZE OBRAZY ŚWIATA
Mapy prehistoryczne, opisy stworzenia świata, mapy sumeryjskie, babilońskie i egipskie
JAK ŻABY WOKÓŁ BAJORKA
Ptolemeusz - znamienitość wśród geografów wszech czasów - i rosnąca wiedza starożytnych Greków o świecie
ŚWIĘTA GEOGRAFIA
Świat stworzony przez Boga dla ludzi, w którym według średniowiecznych duchownych i kartografów rozgrywa się święta opowieść
PIERWSZY ATLAS
Abraham Ortelius i Gerard Merkator sporządzają mapy świata, a ten wciąż rozrasta się na skutek podróży Europejczyków i renesansowej żądzy wiedzy
Z MAPĄ W ŚWIAT
Norweska mapa w podróży, niderlandzkie mapy morskie, bitwa o największy atlas i jeszcze o Merkatorze oraz o tym, czego nie zdążył zdziałać
WIELKIE POMIARY
Francuzi, Duńczycy i Norwegowie uczą się przeprowadzać pomiary dużych obszarów; w 1979 roku Kongsvinger przypisuje się południk zerowy, a mapy trafiają do administracji panstwowej
BIAŁE PLAMY NA PÓŁNOCY
Druga wyprawa na "Framie" (1898-1902) - śladami tych, którzy próbowali sporządzić mapy krain Północy
Z LOTU PLATA
Pierwsza woja światowa toruje drogę do wykorzystania zdjęć lotniczych w kartografii, co z kolei prowadzi do powstania norweskiego atlasu gospodarczego i upowszechnienia map w społeczeństwie
BŁĘKITNA PLANETA
O siedmiu dziesiątych powierzchni naszej planety, które pokrywa woda, i o tym, jak Marie Tharp próbowała się dowiedzieć, jak wyglądają te głębiny i dlaczego
CYFROWY ŚWIAT
Satelity i komputery dostarczają olbrzymich ilości informacji i map, które do nas mówią
PRZYPISY I LITERATURA, ŹRÓDŁA ILUSTRACJI, INDEKS

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

PACZKA W RUCHU

Paczka w ruchu

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje