404 - Testy przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego - wyd. II
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

404 - Testy przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego - wyd. II

Autorzy: Katarzyna i Piotr Kowalscy
Okładka: miękka
Format: 15 x 21 cm
Liczba stron: 160
Rok wydania: 2019
Wydanie: II
ISBN: 978-83-940238-8-1

35,00 zł (brutto) 33,33 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Prezentowana książka to już drugie, poprawione i uzupełnione wydanie "404 testów..."
Po zmianie przepisów dotyczących egzaminów żeglarskich i motorowodnych każdy egzamin na patent musi mieć postać testu. W niniejszej książce zamieszczono zbiór ponad czterystu pytań obejmujących zakres wiedzy potrzebnej do opanowania przed przystąpieniem do egzaminu na stopień sternika motorowodnego. Znakomite uzupełnienie każdego klasycznego szkolenia i efektywne narzędzie do powtórki przedegzaminacyjnej.


RECENZJE KSIĄŻKI:

Po liberalizacji przepisów związanych ze szkoleniem, egzaminowaniem i uzyskiwaniem patentów żeglarskich i motorowodnych, szczególnie po wprowadzeniu instytucji tzw. Podmiotów upoważnionych na rynku szkół żeglarskich zapanowała swoista wolna amerykanka w zakresie egzaminów teoretycznych. Ta sytuacja wbrew pozorom nie ułatwia życia szkołom żeglarskim i motorowodnym, ponieważ obecnie każdy egzaminator musi we własnym zakresie przygotować i przeprowadzić egzamin teoretyczny w pełni zgodny z wytycznymi Ministra Sportu i Turystyki. A tutaj wolnej amerykanki już nie ma, ponieważ przepisy wyraźnie określają zakres wiedzy jaką musi posiąść kandydat do patentu a co za tym idzie zakres wiedzy jaką egzaminator sprawdzić powinien. Mamy więc tematykę nawigacyjną, przepisy i locję, budowę jachtów i instalacje jakie na nich można spotkać, podstawy meteorologii i ratownictwa, teorie manewrowania a nawet zagadnienia etykiety żeglarskiej - słowem spora dawka wiedzy niezbędnej do bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.

Nowa pozycja wydawnicza na rynku: 404… wychodzi idealnie naprzeciw potrzebom zarówno kursantów szkoleń motorowodnych jak również instruktorom i egzaminatorom na patenty motorowodne. Przejrzysty układ testów jednokrotnego wyboru (z trzech odpowiedzi) obejmuje całość zagadnień zgodnie z wytycznymi ministerialnymi. Tytułowe 404 pytania ułożono w grupach tematycznych co ułatwia naukę i opracowywanie zestawów egzaminacyjnych. Ciekawe, czasem podchwytliwe pytania czynią naukę skuteczniejszą, bo odmienną od żmudnego i nudnego studiowania podręczników. Dla instruktora to narzędzie ułatwiające zaplanowanie szkolenia teoretycznego w sposób, który zapewni, że żaden z ważnych aspektów edukacyjnych nie zostanie pominięty a egzaminatorowi wydawca zapewnia doskonałe narzędzie do tworzenia testów egzaminacyjnych obejmujących zgodnie z wymogami prawnymi całość wiedzy, jaką należy egzaminem zweryfikować.

Brawa dla autorów za bardzo przemyślane pytania i intrygujące sugestie odpowiedzi oraz za szatę graficzną, która nie męczy wzroku studiującego wiedzę czytelnika i która wzbogacona jest dobrej jakości grafiką. Już na pierwszy rzut oka docenić można doświadczenie twórców tej książki, gdyż pytania dobrano tak, aby uczącemu się kursantowi poza stricte teoretyczną wiedzą pozostały w głowie praktyczne i bardzo przydatne dla bezpieczeństwa aspekty prowadzenia jachtów motorowych.

Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo i moim zdaniem powinno ono zyskać dużą popularność wśród szkół motorowodnych i chętnych uzyskania patentów motorowodnych, gdyż umożliwia przekazanie i weryfikowanie wiedzy w sposób zwięzły, konkretny i bardzo ciekawy. Na podstawie tej książki można ułożyć zarówno plan szkolenia teoretycznego jak i egzaminu państwowego bez ryzyka pominięcia któregokolwiek z wymaganych obszarów wiedzy.

Bardzo czekamy na kolejne testy - tym razem pod kątem weryfikacji wiedzy jachtowych sterników morskich.

kpt. Krystian Szypka

C2-1730
978-83-940238-8-1
Oprawa
miękka
Format
15 x 21 cm
Liczba stron
160
Autorzy
Katarzyna i Piotr Kowalscy
Rok wydania
2019
ISBN
978-83-940238-8-1
Wydanie
II

SPIS TREŚCI:
1. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu sternika motorowodnego
2. Podstawy budowy jachtów motorowych
3. Silniki i układy napędowe
4. Wiadomości z zakresu ratownictwa
5. Ochrona wód przez zanieczyszczeniem
6. Pomoce nawigacyjne
7. Locja
8. Wiadomości z zakresu meteorologii
9. Podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych
10. Etykieta jachtowa
11. Zestawy pytań
12. Klucz odpowiedzi do zestawów pytań
13. Klucz odpowiedzi do zbioru pytań

Seria pytań egzaminacyjnych wydawnictwa Charter.edu.pl na poszczególne stopnie żeglarskie i motorowodne:
1) "104 - Testy przygotowujące do egzaminu na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających oraz podstawy wiedzy na temat narciarstwa wodnego"
2) "404 - Testy przygotowujące do egzaminu na stopień sternika motorowodnego"
3) "405 - Testy przygotowujące do egzaminu na patent żeglarza jachtowego"

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

PACZKA W RUCHU

Paczka w ruchu

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje