Czytanie z chmur. Jak przewidywać pogodę
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Czytanie z chmur. Jak przewidywać pogodę

Autor: Oliver Perkins
Tłumaczenie: Michał Brennek
Okładka: miękka
Format: 14 x 20,5 cm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2019
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7020-763-2

30,00 zł (brutto) 28,57 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Czy nie byłoby wspaniale móc precyzyjnie przewidywać pogodę po prostu patrząc na chmury? Dzięki tej książce to ci się uda! Zrozumiesz dlaczego chmury są oznakami procesów pogodowych, a nie ich przyczynami. Obserwując je i odnosząc do zilustrowanych kolorowymi fotografiami wyjaśnień, odkryjesz dokładnie co te oznaki zwiastują.

Prognozy telewizyjne i te z internetu oraz aplikacje na smartfony, wszystkie korzystają z tych samych danych – to numeryczny obraz tego, jak ciśnienie i temperatura powietrza wpływają na pogodę nad dużym obszarem geograficznym. Jednak, aby sprawdzić jak pogoda rozwinie się w konkretnej lokalizacji, gdzie akurat stoisz lub chodzisz, żeglujesz czy łowisz ryby, nie potrzebujesz żadnego sprzętu lub dostępu do Wi-Fi – wystarczy spojrzeć w górę.

Ten podręczny przewodnik po chmurach dla wszystkich, w dowolnej części świata, na wodzie lub na lądzie, pozwoli ci przewidywać pogodę dzięki rozpoznawaniu typów chmur, ich kształtów, kolorów i zachowania. Jest nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy spędzają czas na świeżym powietrzu.

D6-1815
978-83-7020-763-2
Autor
Oliver Perkins
Przekład
Michał Brennek
Oprawa
miękka
Format
14 x 20,5 cm
Liczba stron
128
Rok wydania
2019
ISBN
978-83-7020-763-2
Wydanie
I

SPIS TREŚCI:
Przedmowa Tom Cuniffie
Przedmowa Duncan Wells
1. Poznajemy podstawy
2. Czytanie z chmur piętra wysokiego
3. Czytanie z chmur piętra średniego
4. Czytanie z chmur piętra niskiego
5. Chmury o budowie pionowej
6. Reguły prognozowania pogody
7. Warunki lokalne
8. Przysłowia pogodowe
9. Quiz - czego udało ci się nauczyć?
Dodatek 1 Prowadzenie dziennika obserwacji
Dodatek 2 Skala Beauforta
O autorze
Nota prawna
Bibliografia
Słownik pojęć
Indeks
Podręczny przewodnik
Odpowiedzi do quizu

Oliver Perkins jest niezależnym dziennikarzem pisującym do "Yachting Montly" i "Practical Boat Owner". Napisał pierwszą wersję tej książki mając 15 lat. Ścigał się łódkami klasy Laser 4.7 w brytyjskiej reprezentacji oraz żeglował odkąd tylko pamięta rodzinnym jachtem z Bosham. Obecnie mieszka w Guildford.
Jego aplikacja CloudWise (iOS oraz Android) pomaga użytkownikom zidentyfikować chmury oraz zawiera najważniejsze informacje służące prognozowaniu pogody na kilka następnych godzin. Prognozami można dzielić się z innymi użytkownikami będącymi na tym samym obszarze, jak również można zamieszczać zdjęcia chmur.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje