Szalupą przez Atlantyk
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Szalupą przez Atlantyk (antykwariat)

Autor: Jacek Pałkiewicz
Okładka: miękka
Format: 12.50 x 16.50 cm
Liczba stron: 63
Rok wydania: 1977

50,00 zł (brutto) 47,62 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Miniatury Morskie, seria "SJ-2000"
Zeszyt numer 182 "Szalupą przez Atlantyk"

-------------------------------------------------------------

Jacek Pałkiewicz tak pisze o swojej wyprawie: "W 1975 r. postanowiłem przepłynąć samotnie Ocean szalupą ratunkową. Zamierzałem udowodnić, że ofiara katastrofy morskiej, jeśli się nie podda psychicznie, może się uratować. Nie miałem żadnej łączności ze światem zewnętrznym, nie posiadałem sekstansu, jedynie kompas. Problemem rozbitka jest zwykle brak wody pitnej, zatem zbierałem ją w czasie deszczu i łowiłem także ryby, które zawierają 50 procent płynu."
Dokładnie Jacek Pałkiewicz postanowił przepłynąć Ocean Atlantycki, z Dakaru do Georgetown, na łodzi o długości 5,50 metrów, ożaglowanie lugrowe 11,3 m2. Żeglarz na pokładzie nie posiadał ani sekstantu, ani radia, miał ograniczone zapasy wody i żywności. Szalupę swoją nazwał "Paty" na cześć córki Patrycji. W podróż wyruszył z Dakaru 6 stycznia 1975 roku, a u celu, do Georgetown dotarł 44 dni później. Za wyczyn ten w 1975 roku Jacek Pałkiewicz otrzymał Nagrodę Slocuma, przyznawaną we Włoszech przez dziennikarzy sportowych za wyczyn roku.

Z ciekawostek: badacze z NASA wykorzystali doświadczenia Jacka Pałkiewicza z tej 44-dniowej, samotnej przeprawy przez Atlantyk, zainteresowani problematyką skrajnego wycieńczenia i psychicznej wytrzymałości w izolacji.

AN-2924
Używane
Autor
Jacek Pałkiewicz
Oprawa
miękka
Format
12.50 x 16.50 cm
Liczba stron
63
Rok wydania
1977

W zakamarkach genueńskiego portu
Wizytówka "Paty"
Stocznia remontowa im. Maksima Litwinowa
W drogę
Oceaniczny chrzest
Morskie drapieżniki
Czy możecie podać moją pozycję?
Smak odpoczynku
Latający Holender
Czerwone rakiety
Filmowe atelier
O krok od abordażu
Wśród mielizn

Miniatury Morskie
Seria: "SJ-2000"

Zeszyt 1. "Transatlantyckie regaty samotników 1972" Paweł Dzianisz
Zeszyt 2. "Operacja Żagiel 1972" Grażyna Murawska
Zeszyt 3. "Pojedynek z Atlantykiem" Kazimierz Wojciechowski
Zeszyt 4. "Operacja Żagiel 1974" Grażyna Murawska
Zeszyt 5. "Zewem morza dookoła świata" Zdzisław Michalski
Zeszyt 6. "Z pokładu Poloneza" Krzysztof Baranowski
Zeszyt 7. "Dar Pomorza" Andrzej Perepeczko
Zeszyt 8. "Maria do Peru" Wojciech Jacobsen
Zeszyt 9. "Barnim nie zawiódł" Jerzy Rakowicz
Zeszyt 10. "Szalupą przez Atlantyk" Jacek Pałkiweicz
Zeszyt 11. "Puchar Ameryki 1850-1977" Julian Czerwiński
Zeszyt 12. "Operacja Żagiel 1976" Jan Frąckowiak
Zeszyt 13. "Gedanią od Arktyki do Antarktyki" Wojciech Wierzbicki

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje