Dewiacja i kompensacja morskich kompasów magnetycznych
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Dewiacja i kompensacja morskich kompasów magnetycznych

Autor: Mirosław Jurdziński
Okładka: twarda
Format: 17.50 x 34.50
Liczba stron: 191
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7421-214-4

49,00 zł (brutto) 46,67 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Uwaga - egzemplarze książki z uszkodzeniem powstałym w czasie transportu z wydawnictwa - wgniecenie grzbietu widoczne na zdjęciach

Książka "Dewiacja i kompensacja morskich kompasów magnetycznych" przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów akademii morskich, słuchaczy szkół morskich, uczestników kursów kwalifikacyjnych oraz oficerów wachtowych, pływających na jednostkach pełnomorskich w żegludze międzynarodowej.

W niniejszej książce zawarto podstawowe wiadomości o budowie i działaniu morskich kompasów magnetycznych. Wprowadzenie zawiera pełny zakres podstawowych pojęć dotyczących magnetyzmu ziemskiego, okrętowego oraz nazewnictwa związanego z budową kompasów magnetycznych. Uwzględniono również pojęcia określające błędy kompasów magnetycznych.

Rozdział związany z magnetyzmem ziemskim opracowano pod kątem zainteresowań nawigatorów morskich. Bardziej szczegółowo opisano magnetyzm okrętowy oraz podstawy różnych typów dewiacji w zależności od charakteru i typu stali okrętowej.

Budowę oraz badania kompasów ujęto i zanalizowano w stopniu obejmującym niezbędny zakres wiedzy nawigatorów - oficerów wachtowych.

Dość szczegółowo omówiono kompensację dewiacji wraz z uzasadnieniem matematycznym procesu. Przedstawiono również zamiany dewiacji kompasu, w wyniku zmian przez statek znaczniej wartości szerokości magnetycznej, oraz zachowanie się kompasu w warunkach morskich podczas pracy statku na fali.

Najbardziej rozbudowano rozdział prezentujący metody praktycznego określania dewiacji, poszerzając możliwości samodzielnego określania dewiacji przez nawigatorów i kapitana statku

D4-716
978-83-7421-214-4
Autor
Mirosław Jurdziński
Oprawa
twarda
Format
17.50 x 34.50
Liczba stron
191
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-7421-214-4
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

PACZKA W RUCHU

Paczka w ruchu

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.