Statki, okręty, żaglowce...
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Statki, okręty, żaglowce...

Opracowanie: Jan Łoziński (redakcyjne)
Okładka: twarda
Format: 21 x 28 cm
Liczba stron: 112
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7576-293-8

34,90 zł (brutto) 33,24 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Wspaniały album, zawierający aż 138 czarno-białych fotografii. Jest to już trzeci album z serii MOTO RETRO, prezentujący flotę II Rzeczypospolitej. A mieliśmy się czym chwalić, Polska, uzyskawszy po pierwszej wojnie światowej 140-kilometrowy odcinek wybrzeża Bałtyku postawiła na rozwój gospodarki morskiej. Szybko i sprawnie podjęto decyzję o budowie pełnomorskiego portu w Gdyni, kupowano statki handlowe, a wkrótce, w latach trzydziestych, także pasażerskie transatlantyki, w tym nowoczesne m/s „Piłsudski” i m/s „Batory”, które przeznaczono do obsługi reprezentacyjnej linii Gdynia–Nowy York. Na żaglowcach „Lwów” i „Dar Pomorza” szkoliły się kadry wykwalifikowanych marynarzy i nawigatorów. Równolegle z flotą cywilną rosła w siłę marynarka wojenna. Pierwszymi jednostkami, które weszły w jej skład, były małe torpedowce - „Kaszub", „Mazur", „Kujawiak", „Śląsk" i „Góral". Ponadto zakupiono w Finlandii dwie kanonierki - „Komendant Piłsudski" i „Generał Haller" oraz cztery trałowce „Czajka", „Jaskółka", „Mewa" i „Rybitwa". W 1926 roku rozpoczęto budowę portu wojennego na Oksywiu. Czy wiecie, że to właśnie w międzywojennej Polsce ustanowiono Święto Morza i niezwykle uroczyście obchodzono je w całym kraju – od Gdyni aż po Kraków.

Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego, a wstęp do książki napisał Grzegorz Rogowski, autor „Pod polską banderą przez Atlantyk".

B1-959
Nowy
Oprawa
twarda
Format
21 x 28 cm
Liczba stron
112
Rok wydania
2016
ISBN
978-83-7576-293-8
Opracowanie
Jan Łoziński (redakcyjne)
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje