Bitwy morskie
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Bitwy morskie (antykwariat)

Autor: Edmund Kosiarz
Okładka: twarda z obwolutą
Format: 18.50 x 24.50 cm
Liczba stron: 6402
Rok wydania: 1970

35,00 zł (brutto) 33,33 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

UWAGA - egzemplarz wycofany z obiegu bibliotecznego.
------------------------------------------------------------------------------------------

Zakres drugiego wydania książki niewiele różni się od pierwszego. Obejmuje on rozwój działań bojowych na morzu począwszy od ery starożytnej aż do drugiej wojny światowej. Ponadto na podstawie przebiegu działań bojowych w minionych wojnach, zwłaszcza pierwszej i drugiej wojnie światowej oraz rozwoju nauki i techniki bojowej autor starł się przedstawić osobisty pogląd na prawdopodobny obraz działań bojowych na morzu we współczesnych warunkach.

--------------------------------
Jest to pierwsza w naszej literaturze, a właściwie nie mająca precedensu i na świecie, próba zobrazowania przemian w działaniach bojowych na morzu od ery starożytnej aż po działania w trakcie drugiej wojny światowej - dopiero później następuje okres innowacji aż po wprowadzenie atomu w dniu współczesnym. Książka miejscami pasjonująca jak najbardziej przygodowa opowieść
"Głos Wielkopolski" Poznań 3-4 I 1965

Jeszcze jeden ciekawy rys zawiera książka "Bitwy morskie". Pozwala w polityce okresu poprzedzającego wojny, a także w działaniach wojennych zobaczyć jasno jak na dłoni imperializm angielski, niemiecki, japoński czy amerykański w działaniu. Pozwala zobaczyć jak cele imperialistycznej polityki w czasie pokoju stawały się celami prowadzonych wojen, czyim i jak wielkim kosztem realizowano.
Jakąś ilustracją do tego problemu jest omówienie przez E. Kosiarza panujących na Zachodzie poglądów operacyjno-taktycznych, opartych na teoriach Mohama, Colombo i Carbeta. Jest to o tyle ciekawe, iż poglądy te przetrwały z niewielkimi zmianami do dziś dzień wśród wojennych teoretyków imperialistycznych.
"Żołnierz Wolności" Warszawa 4 III 1963

W1-2314
Używane
Autor
Edmund Kosiarz
Oprawa
twarda z obwolutą
Format
18.50 x 24.50 cm
Liczba stron
642
Rok wydania
1970
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje