Rozbitek z "Arki" Gdynia
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Rozbitek z "Arki" Gdynia

Autor: Stanisław Rymaszewski
Okładka: miękka
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 344
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-89091-57-7

36,80 zł (brutto) 35,05 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Książka jest relacją przeżyć autora na tle powojennej historii polskiego rybołówstwa.

00-1789
Nowy
83-89091-57-7
Autor
Stanisław Rymaszewski
Oprawa
miękka
Format
14,5 x 20,5 cm
Liczba stron
344
Rok wydania
2005
ISBN
83-89091-57-7
Wydanie
I
Wydawnictwo
Marpress

Stanisław Rymaszewski urodził się 3 marca 1029 r. w Kuszelewie koło Nowogródka. W 1940 r. został zesłany wraz z rodziną na katorgę do tajgi archangielskiej. Sześć lat zesłania w Rosji sowieckiej oraz lata stalinizmu w PRL opisał w książce "Wykarczowani zza Buga".W latach 1952-1964 pracował w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich „Arka”, organizując i kierując flotą kutrów w wyprawach ekspedycyjnych na Morze Północne, Morze Norweskie (połowy śledzi) i Zatokę Biskajską (połowy tuńczyków).
Do roku 1976 pracował w Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni jako kierownik Zakładu Zwiadu Rybackiego. W 1976 r. został przeniesiony do Zjednoczenia Gospodarki Rybnej w Szczecinie. Jako dyrektor Pionu Połowów podejmował zadania związane z alokacją polskiej floty dalekomorskiej w nowej sytuacji międzynarodowej - zawłaszczania wód szelfowych.
Od 1980 r. w USA jako prezes polsko-amerykańskiej spółki MPI Corp. w Filadelfii, współdziałał z firmą "Mrs Paul's Kitchen" w eksporcie ryb z połowów polskich na łowiskach Morza Beringa i Zatoki Alaski.
Po ogłoszeniu stanu wojennego w PRL i w następstwie sankcji ekonomicznych - wyrzucenia polskiej floty z łowisk USA, pozostał w Stanach Zjednoczonych (azyl polityczny).

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.