Podróż na okręcie "Beagle"
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Podróż na okręcie "Beagle"

Autor: Karol Darwin
Tłumaczenie: Kazimierz W. Szarski
Okładka: twarda
Format: 15 x 23 cm
Liczba stron: 592
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-66335-35-6

54,90 zł (brutto) 52,29 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Dziennik wyprawy, która zmieniła oblicze świata

Pod koniec grudnia 1831 roku angielski okręt „Beagle” pod dowództwem kapitana Roberta Fitzroya wypłynął z portu w Plymouth, aby sporządzić mapy wybrzeża Ameryki Południowej. W podróż wyruszył również dwudziestodwuletni ambitny i świetnie wykształcony przyrodnik Karol Darwin, który miał przywieźć nieznane okazy roślin i zwierząt. Przywiózł jednak znacznie więcej...

Odwiedził Wyspy Zielonego Przylądka, gdzie w wysokim paśmie skał odkrył muszle, stanowiące dowód dla teorii o wznoszeniu i opadaniu lądu, Patagonię, w której odkrył szczątki wymarłych ogromnych ssaków, nieznanych dotąd nauce, był także w Chile, Peru, Tahiti, Nowej Zelandii i Australii. Okręt dotarł także na Galapagos – tam Darwinowi świat się zachwiał w posadach, a obserwacje fauny i flory stały się punktem wyjścia dla teorii ewolucji. Zaplanowana na dwa lata wyprawa ostatecznie trwała ponad pięć lat.

Podróż na okręcie „Beagle” czyta się jak najlepsze książki przygodowe. To nie tylko opowieść o odkrywaniu nieznanego, dziewiczego świata, gdzie nigdy dotąd nie stanęła stopa człowieka, ale i wgląd w jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów epoki. Opowieść o tym, jak wiara zderza się z nauką – w końcu to Darwin pokazał, że wszystkie żywe organizmy pochodzą od tego samego przodka.

A6-1843
Nowy
978-83-66335-35-6
Autor
Karol Darwin
Oprawa
twarda
Tłumaczenie
Kazimierz W. Szarski
Format
15 x 23 cm
Liczba stron
592
ISBN
978-83-66335-35-6

SPIS RZECZY
Przedmowa
Przedmowa tłumacza

I. St. Jago - Wyspy Zielonego Przylądka
II. Rio de Janeiro
III. Maldonado
IV. Rio Negro do Bahia Blanca
V. Bahia Blanca
VI. Z Bahia Blanca do Buenos Aires
VII. Buenos Aires i St. Fe
VIII. Banda Orientalna i Patagonia
IX. Santa Cruz, Patagonia i Wyspy Falklandzkie
X. Ziemia Ognista
XI. Cieśnina Magellana - Klimat wybrzeży południowych
XII. Środkowe Chile
XIII. Wyspy Chiloe i Chonos
XIV. Chiloe i Concepcion - Wielkie trzęsienie ziemi
XV. Przeprawa przez Kordyliery
XVI. Północne Chile i Peru
XVII. Archipelag Galapgos
XVIII. Tahiti i Nowa Zelandia
XIX. Australia
XX. Wyspy Keeling - Formacje koralowe
XXI. Z Mauritiusa do Angli

Miary
Przypisy

Karol Darwin (1809 - 1882) - brytyjski podróżnik i geolog, twórca teorii ewolucji. Początkowo studiował medycynę na Uniwersytecie Edynburskim, lecz zrezygnował, a późniejsze studia na Cambridge zrodziły w nim fascynację naukami przyrodniczymi. Dzieło jego życia „O poszukiwaniu gatunków” wzbudziło międzynarodowe zainteresowanie i sporo kontrowersji, stając się jedną z najważniejszych prac w historii nauki: książką, którą interesowali się ludzie ze wszystkich klas społecznych, nawet niewykształceni. W uznaniu wybitnych osiągnięć – wówczas jako jednemu z pięciu Brytyjczyków nienależących do rodziny królewskiej – urządzono Darwinowi państwowy pogrzeb i pochowano w opactwie westminsterskim obok Johna Herschela i Izaaka Newtona.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje