Burzliwe dzieje pirata Rabarbara
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Autor: Wojciech Witkowski
Ilustracje: Edward Lutczyn
Okładka: twarda
Format: 20,5 x 19,5 cm
Liczba stron: 144
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-7551-575-6

30,00 zł (brutto) 28,57 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Płynący „Kaczym Kuprem” (niegdyś „Pierś Łabędzia”) marynarz Rabarbar buntuje się przeciwko zakazowi kichania oraz rozkazowi kapitanowa Octa i postanawia wrócić wpław do domu. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej ukochanej, wspaniale gotującej żony Barbary. Wracając postanawia zostać piratem. Przy czym owo „piracenie” najczęściej składa się z jedzenia grochówki, palenia fajki wypełnionej grochowinami i pieprzem oraz częstego spania. Czasami nawet pirata dogania codzienność i musi iść do pracy, czyli wypłynąć w rejs. To jest właśnie czas kiedy zaczynają się najbardziej fantastyczne historie – uratowanie Bretończyka z rąk ludożerców, przyholowanie góry lodowej z mieszkającym na niej misiem polarnym do domu czy zaatakowanie „Kaczego Kupra”. Każda taka wyprawa obfituje w barwne przygody, które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.
„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara„ jest książką która przypadnie do gustu i dzieciakom i ich rodzicom.

Z kart historii:
„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” zdobyły nagrodę w konkursie Czytelnika i zostały wydane po raz pierwszy z ilustracjami Edwarda Lutczyna już w 1979. Po wielkim sukcesie książki powstały następne części: „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara” (1986). Druga część przygód pirata dostała wyróżnienie w XI edycji Premio Europeo di Letteratura Giovanile "Pier Paulo Vergerio" w Padwie w 1987. Trzecia część przygód niesfornego pirata „Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara” została napisana w 1987, jednak książka wówczas nie została wydana. Doczekała się swojego pierwszego wydania dopiero w 2009 roku.

Od powstania pierwszej części przygód pirat Rabarbar stał się postacią kultową, do czego na pewno przyczyniło się czytanie książek w radio przez Krzysztofa Kowalewskiego i Wiktora Zborowskiego czy druk książki w popularnym kiedyś „Płomyczku” oraz liczne adaptacje sceniczne i jedna adaptacja telewizyjna.

F6-179
Nowy
978-83-7551-575-6
Autor
Wojciech Witkowski
Oprawa
twarda
Format
20,5 x 19,5 cm
Liczba stron
144
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-7551-575-6
Ilustracje
Edward Lutczyn

SPIS TREŚCI:
1. Awantura o kichanie
2. Z gniazdem na głowie
3. Obiad u ludożerców
4. Wielkie postanowienie
5. Piracki strój
6. Sposób na sen
7. Pierwsza bitwa
8. Tajna broń
9. Zakład z majstrem stępką
10. O włos od śmierci głodowej
11. Krztynek
12. Pożytek z rekina
13. Piracka krew
14. "Nieustraszony krwawy mściciel, pogromca i postrach"
15. Znowu u ludożerców
16. Sposób na upał oraz brak pieniędzy
17. Królowa balu
18. Malaga na kwaśno - grochówka na słodko
19. Urlop

1. „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara”
2. „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara”
3. "Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara”

Wojciech Witkowski - (1939 - 2013) dziennikarz, poeta, autor książek dla dorosłych i dzieci. Największą sławę przyniosły mu wielokrotnie nagradzane, czytane w radio oraz przedstawione w serialu telewizyjnym książki o piracie Rabarbarze: "Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" i "Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara". Po latach ukazała się także trzecia cześć przygód wesołego pirata "Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara" oraz bajka "Po rozum do głowy".

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje