Ludek - żeglarz absolutny
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ludek - żeglarz absolutny

Autor: Jan W. Zamorski
Okładka: miękka
Format: 12 x 16,5 cm
Liczba stron: 85
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-2-9560480-5-3

17,00 zł (brutto) 16,19 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Zeszyt 3 z serii Miniatury Żeglarskie, nawiązującej do opracowań wydawanych w latach 1958-1978 przez Wydawnictwo Morskie z Gdyni, a następnie w latach 2006 - 2008 przez wydawnictwo ViK z Warszawy. Łącznie ukazało się 201 Miniatur w przystępny sposób opisujących wydarzenia o tematyce morskiej.

"Ludek - żeglarz absolutny" - opowieść o kaptanie Ludomirze Mączce. Ludek to żeglarz który cale życie spędził na morzu, na jachcie "Maria". Opłynął nim świat dookoła, żeglując praktycznie po wszystkich oceanach świata pokonał tysiące mil morskich. Jako pierwszy w historii Polak przepłynął z zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej na wschodnie trasa miedzy lodami Arktyki. Miniatura napisana przez mieszkającego w Kanadzie przyjaciela Ludka Jana Zamorskiego zawiera nieznane dotąd wspomnienia żeglarza spisane z taśm magnetofonowych.

D7-1593
Nowy
978-2-9560480-5-3
Autor
Jan W. Zamorski
Oprawa
miękka
Format
12 x 16,5 cm
Liczba stron
85
Rok wydania
2018
ISBN
978-2-9560480-5-3

Miniatury Żeglarskie to seria nawiązująca do opracowań wydawanych w latach 1958-1978 przez Wydawnictwo Morskie z Gdyni, a następnie w latach 2006 - 2008 przez wydawnictwo ViK z Warszawy. Łącznie ukazało się 201 Miniatur w przystępny sposób opisujących wydarzenia o tematyce morskiej.

Nowa seria Miniatur Żeglarskich:
1) Rejs Władysława Wagnera
2) Regaty bez powrotu
3) Ludek - żeglarz absolutny
4) Samotni pod polską banderą
5) Kobiety na oceanach
6) Smak wiatru
7) Vendee Globe
8) Bitwa o Gotland
9) Stocznia Jachtowa im. Leonida Teligi

Jan Władysław Zamorski - urodzony 19 marca 1949 roku w Darłowie. Kapitan jachtowy, komandor Polish Canadian Yacht Club "White Sails" Toronto (1997-2000), wicekomandor Polish Yachting Association of North America (1998-2003), od 2011 komandor Yacht Klubu Polski Toronto. Instruktor żeglarstwa PZŻ. W ciągu 60 lat przepłynął około 100 tys. mil morskich po morzach i oceanach świata. Wydawca i redaktor naczelny magazynów żeglarskich: "Białe Żagle" (1998-1999), "Nasze Żagle" (1999-2014). Auto 10 książek marynistycznych w tym biografii kapitana Ludomira Mączki "Z Marią przez życie i oceany". Współautor książki "Żeglarstwo Polonijna na Świecie". Autor wspomnień adm. R. Nałęcz-Tymińskiego pt. "Wspomnienia admirała - zarys 1000 letniej historii polskiego oręża na morzu".

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje