Statek skazańców. Nieznana historia bitwy o Atlantyk
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Statek skazańców. Nieznana historia bitwy o Atlantyk

Autor: Peter Haining
Tłumaczenie: Dorota Kozińska
Okładka: twarda
Format: 13 x 19,5 cm
Liczba stron: 232
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-258-0018-5

30,00 zł (brutto) 28,57 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

"W 1941 roku niemieckie okręty podwodne niezmordowanie tropiły statki handlowe na Atlantyku, próbując zablokować szlaki morskie łączące Wyspy Brytyjskie z Ameryką Północną. Zdesperowani członkowie rządu brytyjskiego postanowili uzupełnić załogę George’a Washingtona, parowca transportowego o pojemności 25 000 ton, grupką byłych skazańców z więzienia Barlinnie w Glasgow. Ta niebezpieczna i bezprecedensowa operacja zdradzała wszelkie podobieństwa z praktyką przymusowego zaciągu, stosowaną przed wiekami w brytyjskiej marynarce wojennej. Alternatywa była prosta: śmierć albo chwała. Peter Haining opowiada niezwykłą historię tych ludzi na podstawie relacji dwóch pozostałych przy życiu świadków, wpisów do dziennika pokładowego, wspomnień kapitana Davida Bone’a oraz raportów i akt policji w Glasgow.
Autor łączy opis pełnego przemocy i niebezpieczeństw szkockiego półświatka sprzed przeszło półwiecza z pochwałą odwagi marynarzy, którzy pływali na statkach transportowych w czasach krwawej Bitwy o Atlantyk."

Od autora
Zmieniłem niektóre nazwiska, żeby ochronić prywatność rodzin wielu bohaterów mojej opowieści. Pod każdym innym względem historia jest prawdziwa
Peter Haining
Londyn, marzec 2003

00-1919
Nowy
978-83-258-0018-5
Autor
Peter Haining
Oprawa
twarda
Tłumaczenie
Dorota Kozińska
Format
13 x 19,5 cm
Liczba stron
232
Rok wydania
2010
ISBN
978-83-258-0018-5

Od autora
Wstęp
     1. Branka do floty AD 1941
     2. W morze na "śmiertelnych pułapkach"
     3. Wojna z "nedsami"
     4. Brassbounder znów idzie do boju
     5. Beztroskie życie na Atlantyku
     6. Statek zany "Rip van Winkle"
     7. Gangsterskie porządki w Montrealu
     8. Rozróba w Mieście Braterskiej Miłości
     9. Bunt na SS "George Washington"
     10. Finał na "Torpedo Junction"
Epilog
Żródła
Podziękowania

Peter Haining (1940-2007), brytyjski dziennikarz, redaktor i wydawca. Pod koniec życia oddał się wyłącznie pisarstwu. Specjalizował się w mniej znacznych aspektach historii drugiej wojny światowej, był miłośnikiem gatunku czarnego kryminału, horroru, literatury fantasy i zjawisk nadprzyrodzonych. Wiele jego książek zostało przełożonych na język polski.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje