Wojny i konflikty morskie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Pozycje napisane przez nieodżałowanej pamięci Zbigniewa Flisowskiego czy Jerzego Pertka wielokrotnie wznawiane szybko znikają z półek księgarskich. Podobnie jest z monografiami autorów młodszego pokolenia. Podążają oni śladami swych mistrzów wytyczając nowe kierunki badań, reinterpretują dotychczasowe ustalenia i dogmaty nie tylko polskich ale także i zagranicznych autorów.
Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie od kilku lat grono autorów wiernych hasłu navigare necesse est podejmuje tematy związane z konfliktami na morzu. Zainteresowanie te stara się koordynować Katedra Stosunków Międzynarodowych Instytutu Politologii tej uczelni. Z inicjatywy jej pracowników powstał przedkładany Czytelnikowi niniejszy tom. Do współpracy zaproszono znanych autorów z kraju ale także z zagranicy. Translacje monografii marynistycznych na język polski nie są częste, bardzo trudno również o wydawane w naszym języku artykuły z tego obszaru badawczego w czasopismach naukowych czy opracowaniach zbiorowych. A przecież spojrzenie z zewnątrz wzbogaca zawsze rozwój nauki. Profesorowie Michael Epkenhans z Wojskowego Instytutu Historycznego w Poczdamie i Ni-cholas A.M. Rodger z Uniwersytetu Oxfordzkiego to uczeni znani nie tylko we własnych krajach ale także naukowcy o ustalonej reputacji międzynarodowej.
Tematyka niniejszego tomu w zasadzie zamyka się chronologicznie między atakiem japońskiej floty na Port Artur w 1904 roku a walkami o stolicę Falklandów Port Stanley w 1982 roku, choć niektóre teksty porusza-ją zarówno problemy czasowo wcześniejsze jak i późniejsze.
Redaktorzy niniejszego tomu wyrażają przekonanie, że tematyka poruszona na jego stronach zainteresuje szerokie grono Czytelników. Mają nadzieję, że ta publikacja zapoczątkuje cykliczną edycję w ramach współpracy między uczelniami krajowymi i zagranicznymi tomów poświęconych tematyce wojennomorskiej. Dziękując wszystkim autorom, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji zapraszamy do dalszej współpracy.
Redaktorzy Tomu pragną serdecznie podziękować JM Rektorowi Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Prof. dr. hab. Kazimierzowi Karolczakowi, byłemu Dziekanowi Wydziału Humanistycznego UP Prof. dr. hab. Zdzisławowi Nodze oraz Prof. dr. hab. Andrzejowi Kozerze Dyrektorowi Instytutu Politologii UP za życzliwość i finansowe wsparcie publikacji niniejszego opracowania.
- Oprawa
- twarda
- Format
- 17 x 24 cm
- Liczba stron
- 327
- Rok wydania
- 2016
- ISBN
- 978-83-65652-42-3
- Opracowanie
- pod redakcją - Romana Kochanowskiego i Jarosława Jastrzębskiego
Dostawa
Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.
Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.
W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.
ORLEN paczka
Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.
Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.
PACZKOMATY INPOST
Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki. Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.Poczta Polska
Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.
Przesyłki ekonomiczne
Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.
Przesyłki priorytetowe
Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.
DHL Parcel Polska
Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).
Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.