Tragedie rybackiego morza. Tom 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Tragedie rybackiego morza. Tom 1

Autor: Ryszard Leszczyński
Okładka: miękka
Format: 16,5 x 24 cm
Liczba stron: 425
Rok wydania: 2005
Wydanie: II
ISBN: 83-88583-12-3
ISBN: 83-922007-0-5
ISSN: 1230-7092

58,00 zł (brutto) 55,24 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Tragedie Rybackiego Morza Tom I autorstwa Ryszarda Leszczyńskiego - ukazał się w wydaniu drugim, z lekko zmienioną szatą graficzną. Książka ta w swoim pierwszym wydaniu - przez Akademię Morską w Gdyni - została uznana przez gdańskie media Książką Zimy 2004 i uzyskała nominację do Nagrody Artusa. Wydanie obecne ukazuje się dzięki uprzejmości JM Rektora Józefa Lisowskiego oraz Jana Kazimierza Sawickiego z Pracowni Historii AM i stanowi nasz współudział wydawniczy.
Tom opowiada o morskich tragediach na małych jednostkach rybackich - "ptaszkach", "żółtkach" i burtowcach w bardzo przejmujący sposób ...

RECENZJA KSIĄŻKI:

Autorem trylogii „Tragedie rybackiego morza” jest Rafał Leszczyński, absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni i Uniwersytetu Gdańskiego, oficer mechanik, zarazem literat, laureat konkursów literackich, poświęconych tematyce marynistycznej.

Pierwszy z trzech tomów „Tragedii rybackiego morza” opowiada o katastrofach statków rybackich, potocznie określanych mianem „żółtków” i „ptaszków”, które rozegrały się na wodach Bałtyku, cieśnin duńskich oraz morza Północnego w latach 1948-96.

W oparciu o materiał dowodowy, relacje świadków oraz orzeczenia Izby Morskiej, autor odtwarza przebieg oraz przyczyny każdej z tragedii. Pisarz odwołuje się także do wspomnień i opinii środowiska rybackiego, nie zawsze pokrywających się z oficjalną wersją wydarzeń.

Tajemnicze zaginięcie „Wła 14” podczas styczniowego sztormu 1955 r. „Dęb 10” stratowany kwietniowej nocy 1959 r. przez niezidentyfikowany statek. „Łeb 30”, który przegrał podczas próby zawinięcia do portu w Ustce, uciekając przed sztormem w styczniu 1959 r. „Zag 14” zagubiony na zawsze pośród lodowej kry zimą 1960 r. „Wła 87”, który poszedł na dno, przewrócony przez falę sztormową w kwietniu 1984 r. To niektóre z tragedii „żółtków”, przedstawionych w pierwszej części niniejszej publikacji. Równie dramatyczne są losy „ptaszków”, lugrotrawlerów, obarczonych rażącymi wadami konstrukcyjnymi, walczących z żywiołem na wodach morza Północnego, opisane w drugiej części tomu. Wiosną 1955 ginie bez wieści „Czubatka”. Jesienią 1956 r. idzie na dno „Cyranka”, przewrócona na burtę przez sztormową falę. Losy „Mazurka” w lipcu 1963 r. przesądził przeciek. Jesienią 1965 r. zatonął „Głuszec”, po dramatycznych i bezskutecznych próbach wyzwolenia się ze skalistej płycizny. Wreszcie niesamowita historia, spinająca, niczym klamrą dzieje kalekich „ptaszków”, tragifarsa „Gawrona”, który ginie, tonąc .. przy nabrzeżu.

Katastrofy statków rybackich odtworzone zostały przez autora w sposób rzetelny, zwięzły, ale zarazem pełen szczegółów, nadających przedstawianym wydarzeniom realizmu i dramaturgii.

Jolanta Szczepańska
autorka bloga Morskie Widziadła
www.morskiewidziadla.eu

A5-82
Nowy
Autor
Ryszard Leszczyński
Oprawa
miękka
Format
16,5 x 24 cm
Liczba stron
425
Rok wydania
2005
ISBN
83-922007-0-5
Wydanie
II
ISSN
1230-7092
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje