Dzieje nawigacji morskiej. Leksykon
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Dzieje nawigacji morskiej. Leksykon

Autor: Józef Gawłowicz
Okładka: miękka
Format: 17 x 24 cm
Liczba stron: 159
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-89901-47-7

90,00 zł (brutto) 85,71 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

„Dzieje nawigacji morskiej. Leksykon” jest to książka adresowana do tych wszystkich żeglarzy i marynarzy, których nawigacja fascynuje. Autor w sposób swobodny i łatwy do przyswojenia pisze o czasie, astronawigacji i trygonometrii sferycznej. Porusza się swobodnie w świecie almanachów, chronometrów i sekstantów, a tylko ci, którzy męczyli się z określeniem pozycji, docenią jego wiedzę, gdy stara się sprowadzić najtrudniejsze problemy do paru prostych i zrozumiałych zdań.

Książka staje się leksykonem dopiero w drugiej części, w pierwszej zaś jest to pełen niezwykłych informacji i anegdot wykład z historii żeglugi.

J5-206
Nowy
978-83-89901-47-7
Autor
Józef Gawłowicz
Oprawa
miękka
Format
17 x 24 cm
Liczba stron
159
Rok wydania
2010
ISBN
978-83-89901-47-7

SPIS TREŚCI

Zamiast wstępu
Nawigacja w starożytności
Nawigacja w średniowieczu
Nawigacja nowożytna do roku 1800
Nawigacja XIX i XX wieku
Sekstant nadążny
Leksykon
Posłowie
Bibliografia
Wykaz skrótów i symboli
Summary
Zusammenfassung

Józef Gawłowicz - polski kapitan żeglugi wielkiej, pisarz. W latach 1993-1994 i 2006-2007 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, od 2007 do 2008 roku dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Wykładał astronawigację w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Jest autorem zarówno książek specjalistycznych, jak i powieści oraz opowiadań marynistycznych ("Awantury afrykańskie", "Byłem kurierem Giedroycia", :Gejsza z Osaki").

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje