Złota era piratów
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Złota era piratów

Seria: Warrior - zeszyt nr 158
Autorzy:
Angus Konstam, David Rickman
Ilustracje: Giuseppe Rava
Tłumaczenie: Paweł Litwinienko
Okładka: miękka
Format: 18.5 x 25 cm
Liczba stron: 62
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-65855-58-9

40,00 zł (brutto) 38,10 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Książka ta opisuje życie pirata na początku XVIII wieku, podczas 'złotej ery piractwa'. Pokazuje, jak ci mężczyźni (i nieliczne kobiety) byli werbowani, jak działali, jak wyglądali, i jakie mieli widoki na przyszłość. Po drodze obala wiele mitów kojarzonych z piratami, by wydobyć na światło dzienne ciężką codzienność żyjących poza społeczeństwem.

Książka ta jest wynikiem dziesięcioleci badań prowadzonych przez jej autora, eksperta od piratów Angusa Konstama. Zebrał on razem tony informacji pochodzących z różnych źródeł: oficjalnych raportów, wiadomości z ówczesnych gazet, dokumentów sądowych i zeznań, ostatnich mów na szubienicy, listów i dzienników, a także ze źródeł archeologicznych oraz zabytków znajdujących się po obu stronach Atlantyku. Pozycja obowiązkowa dla miłośników klasycznych opowieści o piratach lub wojskowości z początku XVIII wieku

B5-1862
Nowy
978-83-65855-58-9
Oprawa
miękka
Tłumaczenie
Paweł Litwinienko
Format
18.5 x 25 cm
Autorzy
Angus Konstam, David Rickman
Rok wydania
2017
ISBN
978-83-65855-58-9
Ilustracje
Giuseppe Rava
Seria
Warrior

Wstęp
Chronologia
Werbunek
Umiejętności
Wygląd
     Popularne wyobrażenie piratów
Pirackie życie
Przemoc
Łupy
Zemsta
Los
Źródło
     Muzea i galerie
     Pirackie wydarzenia
Literatura
Słowniczek
Indeks

Angus Konstam – pochodzi z Orkad i jest autorem ponad 20 książek dla wydawnictwa Osprey. Był kustoszem Zbrojowni Królewskiej w londyńskiej Tower, pracował także jako główny kustosz Mel Fisher Maritime Museum w Key West na Florydzie. Obecnie Angus mieszka w Edynburgu, gdzie łączy karierę niezależnego konsultanta muzealnego oraz historyka i pisarza.

David Rickman - to niezależny badacz i ilustrator uwielbiający rekonstruować przeszłość. Wykonał ilustracje dla dziewięciu książek Ospreya, w tym czterech autorstwa Angus Konstam. Jego innymi zleceniodawcami są amerykańskie federalne i stanowe parki, muzea i atrakcje historyczne, a także wydawcy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Przez 17 lat David był odpowiedzialny za wystawy dla parków stanowych Delaware. Jego ulubionym projektem było urządzenie fortu na wyspie pochodzącego z czasów wojny secesyjnej. Mieszka w Wilmington, niedaleko byłej pracowni Howarda Pyl'a twórcy "pirackiego wyglądu" i niedaleko Delawane Art Museum, gdzie znajdują się najlepsze obrazy Pyl'a.

Giuseppe Rava - urodził się w Faenzie w 1963 roku i już od młodości interesował się militariami. Jako całkowity samouk. Giuseppe został wiodącym autorem ilustracji o tematyce historyczno-wojennej. Inspiruje się pracami innych wielkich ilustratorów, takich jak Detaille, Meissonier, Rochling, lady Butler, Ottenfeld i Angus McBride. Mieszka i pracuje we Włoszech.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje