Prawo wodne - komentarze praktyczne
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Prawo wodne - komentarze praktyczne

Autor: Mirosław Kałużny
Okładka: miękka
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 616
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7806-507-4

149,00 zł (brutto) 141,90 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Woda – jako podstawowy zasób przyrodniczy odgrywa bardzo istotną rolę, ponieważ umożliwia rozwój cywilizacyjny państwa i społeczeństwa. Z uwagi na ograniczone zapasy wód powierzchniowych, unormowanie ochrony wód oraz określenie sposobu korzystania z nich ma istotne znaczenie w ich kształtowaniu.

W publikacji zostały poruszone następujące zagadnienia: obowiązki właścicieli wód; gospodarowanie i korzystanie z wód; zasady ochrony wód; obszary ochronne; budownictwo wodne; melioracje i regulacje wodne; ochrona przed powodzią i suszą; zarządzanie zasobami wodnymi; spółki wodne i związki wałowe oraz odpowiedzialność za szkody.

Publikacja będzie pomocna przede wszystkim pracownikom Zarządu Gospodarki Wodnej oraz jednostek samorządu terytorialnego, radcom prawnym, adwokatom, sędziom i prokuratorom.

Mirosław Kałużny – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMSC w Lublinie (1989 r.). Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Świadczy pomoc prawną samorządom gmin i Wojewódzkiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie. Ponadto pracował w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Agencji Prywatyzacji, Ministerstwie Skarbu Państwa, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Warszawie, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Autor publikacji Spory administracyjne w budownictwie. Przedawnienie roszczeń w procesie budowlanym. Specjalizuje się w prawie wodnym budowlanym oraz gospodarczym.

I2-541
Nowy
Autor
Mirosław Kałużny
Oprawa
miękka
Format
14,5 x 20,5 cm
Liczba stron
616
Rok wydania
2012
ISBN
978-83-7806-507-4
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.