Rozbójnicy Oceanu Indyjskiego
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Rozbójnicy Oceanu Indyjskiego (antykwariat)

Autor: Igor Możejko
Tłumaczenie: Tadeusz Gosk
Okładka: miękka
Format: 14.50 x 20 cm
Liczba stron: 329
Rok wydania: 1986
Wydanie: II

18,00 zł (brutto) 17,14 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Książka "Rozbójnicy Oceanu Indyjskiego" opowiada o rozboju morskim w ogóle i o piractwie, i o korsarstwie, i o rajderstwie, zaś słowa "pirat" używane jest w dwóch znaczeniach: we właściwym, wąskim, a czasem szerszy przenośnym.
Piractwo jest zjawiskiem złożonym, bardzo niejednorodnym i zmieniającym się w czasie. Splata się ono ściśle z historią odkryć geograficznych, a zwłaszcza z historią ekspansji kolonialnej krajów europejskich oraz z próżniejszą walką o kolonie. Jednoocy piraci zakopujący na wyspach tropikalnych skrzynie pełne dublonów są dla piractwa zupełnie nietypowi. Rzeczywistość bywała całkiem prozaiczna i przyziemna, a czasem o wiele, wiele bardziej dramatyczna.

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1977. W czasie, który od tego momentu upłynął, autor otrzymał od czytelników i specjalistów wiele listów z uwagami i propozycjami, pojawiły się nowe publikacje itd. Nic więc dziwnego, że do drugiego wydania wprowadzono istotne zmiany.
Uległa zatem zmianie jej struktura, mniej szczegółowo opisuje się szeroko znaną historię wyprawy Vasco da Gamy, wydatnie skrócono rozdziały poświęcone operacjom krążowniczym pierwszej i drugiej wojny światowej. Na zwolnione w ten sposób miejsce wprowadzono nowy rozdział poświęcony przygodom Beniowskiego i jego towarzyszy, którzy podnieśli bunt na kamczackim zesłaniu, a potem na zdobytym okręcie odbyli zdumiewającą podróż przez Ocean Indyjski. Poza tym do książki włączono opowieści o przygodach Pinta, o próbach podejmowanych przez piratów z Madagaskaru, którzy pragnęli nawiązać kontakty z władcami europejskimi, między innymi z królem Szwecji Karolem XII oraz Piotrem Wielkim, o buncie na "Baunty" itd.

Y3-1021
Używane
83-218-0533-7
Autor
Igor Możejko
Oprawa
miękka
Tłumaczenie
Tadeusz Gosk
Format
14.50 x 20 cm
Liczba stron
329
Rok wydania
1986
ISBN
83-218-0533-7
Wydanie
II

Wprowadzenie. Kto jest kto?
Część I - Wtargnięcie na ocean
     Pierwszy dzień piractwa

     Dwanaście tysięcy cruzeiros
     Tajna podróż
     W pogoni za minilskim galeonem
     Wszyscy przeciw wszystkim
Część II - Madagaskar i wybrzeże Malabarskie
     Goście z Morza Karaibskiego
     Madagaskar
     Wybrzeże Malabarskie
     Dwa powstania
     Korsarz z Saint Malo
Część III - Piraci "Cywilizowanych " czasów

     Dwa scenariusze dla komandora
     Biały radża, "pogromca piratów"
     Kapitan Hayes i inni "Łowcy głów"
     Rajdery umierają w samotności
     Podwodni myśliwi

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje