Powrót z piekła i z morza (antykwariat)
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Powrót z piekła i z morza (antykwariat)

Autor: Bogumił Drozdowski
Okładka: miękka
Format: 14.50 x 20 cm
Liczba stron: 160
Rok wydania: 1990
ISBN: 83-07-01480-8

14,00 zł (brutto) 13,33 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Literatura piękna, groteskowo-fantastyczna powieść.

AN-1953
Używane
Autor
Bogumił Drozdowski
Oprawa
miękka
Format
14.50 x 20 cm
Liczba stron
160
Rok wydania
1990
ISBN
83-07-01480-8

ROZDZIAŁ I
Droga. W śnieżnym wirze diabeł się kręci. Zobaczysz rzeczy ciekawe i ciekawszy świat. Telegram od Marii. Wielki, wspaniały szpital. Przepowiednia szarlatana. Wehikuł Nr 00-202. Navigare necesse est.
ROZDZIAŁ II
Ja - kapię. Kolega z wojska. Nieoczekiwany występ Sierotki. Wróć do mnie, Marysiu. Okrucieństwo krasnoludków. Gość z innego świata.
ROZDZIAŁ III
Gołąb pocztowy. Nieustające pożegnanie z Marysią. Opowieść o bębnach i rozsypanym grochu w lochach Egeru. Ten smutek jest dobry dla ciebie. Jak diabły spędzają czas.
ROZDZIAŁ IV
Przemarsz płku piechoty. Tango Milonga. Podróż do Madrytu. Jedyny grzech Marii. Moje nazwisko Vanderbecken. Spotkanie przy Hogarth Place.
ROZDZIAŁ V
Maria Siedmiu Futer, Vanderbecken - rejs szczęścia i rejsy pokuty. Układy z Szatanem. Amparo - szeregowy żołnierz tęczowej rewolucji. Strzały na Gran Via. Porwanie Piotrowskiego. Pchla Skała - jeszcze możesz wybierać.
ROZDZIAŁ VI
Świat wariuje. Pogrzeb. Wielka prowokacja. Ziemia musi odpocząć. :Miłość i natura" - premiera musicalu. Możemy rozbroić broń nuklearną. Dzicy ludzie i niezatarte ślady wieku chemii. Gulsaro, ratuj konie.
ROZDZIAŁ VII
Wizyta u Szamana. Exodus. To będzie nasza świątynia. Exodus. Gaz zapomnienia - zapiski pradziadka. Pasażer Latającego Holendra. Klęska rzymskich kotów.
ROZDZIAŁ VIII
Jak do tego doszło. Audiencja. Książę Piekieł jest dość sympatycznym facetem. Terror szaleje na morzu. Nieudana akcja bosmana Ifa zwanego Szalonym Ślimakiem. Dziwne opowieści Jednookiego na temat narzeczonej kapitana. Pszeniczna Królowa stawia pasjansa.
ROZDZIAŁ IX
Tajemnica bomby "S". Wątpliwości starego profesora. Nóż w plecy. Amparo, O'Connor i Piotrowski - bohaterami Tęczowej Rewolucji. Ostatni festyn. Piranie.
ROZDZIAŁ X
Noc przed lustrem. Izydor podbija świat. Teorie Izydora. Izydor przemawia do ludu - śmiech Królowej. Książę Mefisto pragnie zerwać się do czynu. Dziedzictwo i młodość Pszenicznej Królowej - wersja I. Maria koczy dyżur. Tajny oddział w szpitalu Szarlatana
ROZDZIAŁ XI
Droga ku Tęczy. Życie i dzieło Piotrowskiego. Diabeł Krotek opowiada o buncie aniołów. Degeneracja Krotka i jej przyczyny. Prośba ataku na Rzym. Tajemnica Zatybrza.
ROZDZIAŁ XII
Pina. Nie spełnione pragnienia obwiesia Americano. Nieznajomy klient Piny. Kiedy jesteś blisko, kocham cię nad życie. Skąd się wzięło jezioro Ulemiste. Weekend w Sztokholmie. Dama z portretu.
ROZDZIAŁ XIII
Piotrowski jest zmęczony. Agonia wielkiego miasta. Co by było, gdyby było. Wyznania Królowej. Póki mój dom jeszcze spokojny. Królowa zbrodni cofa czas. Kabała
ROZDZIAŁ XIV
Upiory. List do Marii. Królowa wygłasza orędzie. Wszechświat zwariował. Szatany wstępują w Piotrowskiego - opętanie Królową. Atak Izydora. I śmierć już się skarży.
ROZDZIAŁ XV
Byłem w jakimś porcie. Esperanza. Taniec zapomnienia. Kto trafia do piekła. Sąd nad Szarlatanem. Tragedia uczciwego prawodawcy. Szli żołnierze przez pustynię. Szaleństwo Mefistofelesa.
ROZDZIAŁ XVI
Piekielne kolegium. Łachman Bez Nogi. Hasło czarnego gońca. Zapowiedź likwidacji podziemnego imperium. Drzewo wiadomości. Insurekcja. Szczury opuszczają statek.
ROZDZIAŁ XVII
Sztorm. Marynarz z załogi "Latającego Holendra". Śmierć statku. Filomena z rodu Kaleva. Powróciłem z dalekiej podróży. Powitanie Marii. Veni Creator.

Bogumił Drozdowski, dziennikarz, publicysta, krytyk filmowy, zajmuje się przede wszystkim problematyką filmu krótkometrażowego. Od wielu lat pisze w tygodniku "Film" - pod pseudonimem Arcitenens - stały felieton "Film krótki i okolice". W 1974 roku otrzymał nagrodę Klubu Krytyki Filmowej SDP im. Karola Irzykowskiego, a w 1979 "Brązowe Koziołki" na IV Bienale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu - za twórczość krytyczną, w 1984 Nagrodę Specjalną Klubu Problematyki Kulturalnej SD PRL - za krytykę filmową. W konkursie na wspomnienia o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wyróżniono jego pracę pt. Wielka brama (1983r.). Groteskowo-fantastyczna powieść "Powrót z piekła i z morza" jest debiutem literackim Bogumiła Drozdowskiego.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje