Słownik żeglarski z terminologią angielską
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Słownik żeglarski z terminologią angielską (antykwariat)

Autor: Jarosław Głębicki
Okładka: miękka
Format: 16,5 x 23,5 cm
Liczba stron: 183
Rok wydania: 1994
Wydanie: I

35,00 zł (brutto) 33,33 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Terminologia żeglarska charakteryzuje się w każdym języku szeregiem specyficznych nazw odnoszących się zarówno do budowy jachtu, jak i do manewrowania, nawigacji czy teorii żeglowania. Wiele terminów ma swoją wielowiekową przeszłość i wywodzi się głównie z języka holenderskiego. Inne pojawiły się stosunkowo niedawno wraz z rozwojem nowoczesnych metod konstrukcji jachtu, a także wynalezieniem nawigacyjnych systemów radiowych i satelitarnych.

Niniejszy słownik zawiera ponad 1100 haseł związanych z żeglarstwem. Każde hasło uzupełnione jest jego tłumaczeniem na język angielski oraz krótkim opisem. Prawie 300 rysunków stanowi dodatkową prezentację objaśnionych terminów. W końcowej części słownika znajduje się indeks angielsko-polski.

Autor ma nadzieję, że publikacja będzie pomocna żeglarzom w utrwaleniu terminologi żeglarskiej, a tym, którzy wejdą w skład załóg międzynarodowych, ułatwi znalezienie terminów angielskich. Słownik może być również pomocny osobom, które nie uprawiają żeglarstwa, lecz mogą zetknąć się z jego terminologią w publikacjach polskich lub angielskich. 

X4-2427
Używane
83-902416-0-9
Autor
Jarosław Głębicki
Oprawa
miękka
Format
16,5 x 23,5 cm
Liczba stron
183
Rok wydania
1994
ISBN
83-902416-0-9
Wydanie
I

Przedmowa
Wskazówki dla korzystających ze słownika
Wykaz skrótów stosowanych w słowniku"
Treść słownika
Indeks angielsko-polski
Bibliografia

Jarosław Głębicki (ur. w 1962 r.) ukończył stadia na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilku lat przebywa w USA, gdzie prócz pracy zawodowej poświęca się żeglarstwu. Jest członkiem ASA (American Sailing Association) i posiada szereg patentów żeglarskich, które uzyskał w Philadelphia Sailing School. "Słownik żeglarski" jest pierwszą publikacją książkową autora.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje