Listy z morza
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Listy z morza

Autorzy: Władysław Bożek, Andrzej Kowalczyk
Okładka: miękka
Format: 12 x 16,5 cm
Liczba stron: 44
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-2-490988-10-5

14,00 zł (brutto) 13,33 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Zeszyt 12 z serii Miniatury Żeglarskie, tym razem o poczcie z pełnego morza. Pasjonująca opowieść, bogato ilustrowana o listach wysyłanych morzem jeszcze przed naszą era. Listy te docierały po latach do wszystkich zakątków świata z dostępem do morza. Cenna pozycja w bibliotece każdego żeglarza.

B3-2232
Nowy
978-2-9560480-2-2
Oprawa
miękka
Format
12 x 16,5 cm
Liczba stron
44
Autorzy
Władysław Bożek, Andrzej Kowalczyk
Rok wydania
2020
ISBN
978-2-490988-10-5

1. Listy w butelce Andrzej Kowalczyk
2. Poczta na morzu Władysław Bożek

Miniatury Żeglarskie to seria nawiązująca do opracowań wydawanych w latach 1958-1978 przez Wydawnictwo Morskie z Gdyni, a następnie w latach 2006 - 2008 przez wydawnictwo ViK z Warszawy. Łącznie ukazało się 201 Miniatur w przystępny sposób opisujących wydarzenia o tematyce morskiej.

Nowa seria Miniatur Żeglarskich:
1) Rejs Władysława Wagnera
2) Regaty bez powrotu
3) Ludek - żeglarz absolutny
4) Samotni pod polską banderą
5) Kobiety na oceanach
6) Smak wiatru
7) Vendee Globe
8) Bitwa o Gotland
9) Stocznia Jachtowa im. Leonida Teligi
10) Opowiadanka bałtyckie z myszką
11) Zimową porą
12) Listy z morza

Władysław Bożek - absolwent Politechniki Szczecińskiej Wydziału Budowy Maszyn i Okrętów, inż. mechanik, konstruktor technolog budowy jachtów, morski sternik jachtowy i motorowodny, poeta. Uczestnik wielu regat morskich na Bałtyku. Konstruktor katamaranów FLIS. Autor wielu artykułów w pismach żeglarskich. Współautor książek "Polskie jachty" i "Liny, sploty, węzły". Wydawca pisma żeglarskiego "Szekielka". Autor kilku tomików poezji. Liczne nagrody i wyróżnienia za działalność kulturalną.

Andrzej Kowalczyk - geograf (UMCS w Lublinie), dziennikarz i wydawca. Żegluje od dziecka. Instruktor żeglarstwa. Rejsy Wisłą od Sandomierza po Warszawę. Jeziora Mazurskie trasą przez Narew i Pisę. Od 1981 roku mieszka we Francji gdzie łączy alpinizm z żeglowaniem po Atlantyku i Morzu Śródziemnym. Organizator rejsu syna Jana Jacka jachtem drewnianym dookoła świata. Większość trasy Jasiek przepłynął samotnie. W 2017 roku rozpoczął wydawanie Miniatur Żeglarskich poświęconych polskim żeglarzom oceanicznym.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje