Dwukrotne poszukiwania w Południowym Lodowatym Oceanie i pływanie naokoło świata w latach 1819, 20 i 21
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Oczekiwanie na dostawę

Dwukrotne poszukiwania w Południowym Lodowatym Oceanie i pływanie naokoło świata w latach 1819, 20 i 21

Autor: F.G.T. von Bellingshausen
Tłumaczenie: Stanisław Rakusa-Suszczewski
Okładka: twarda
Format: 16,5 x 24 cm
Liczba stron: 256
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7545-094-1

49,00 zł (brutto) 46,67 zł (netto)
Brutto
block Oczekiwanie na dostawę

Dziennik wyprawy dwóch okrętów dowodzonych przez kapitana F. G. T. von Bellinghausena jest książka fascynującą dla żeglarzy, polarników i przyrodników. Jest to dokument blisko 3-letnich działań w obszarze Południowego Atlantyku, Oceanu Indyjskiego i wysp Pacyfiku z epoki "drewnianych statków i żelaznych ludzi". Wyprawa szukała kontynentu Antarktydy, której nie znalazł Anglik James Cook. Początek XIX wieku to okres intensywnego poznawania świata, anektowania odkrywanych ziem, nadawania im nazw i tworzenia narodowych tradycji. Mieli w tym swój udział również przedstawiciele polskiego narodu. Zapis w dzienniku znakomitego żeglarza i nawigatora nie tylko dokumentuje ten rejs, lecz także podaje różnorodne fakty z życia mieszkańców spotykanych w różnych częściach świata, przekazuje wiele informacji z takich dziedzin, jak nauka o ziemi, biologia, etnografia. Te suche opisy są przemawiające. Jest w nich zarówno piękno bezkresnej przestrzeni oceanu, jak i groza niszczycielskiej siły, której przeciwstawić można jedynie słowa: "Boże ratuj". Dokument ten, przetłumaczony na języki niemiecki i angielski, jest już znany na Zachodzie. Wart udostępnienia jest również Polakom zainteresowanym odkryciami geograficznymi, a zwłaszcza licznym naszym rodakom pracującym na polskiej stacji polarnej im. Henryka Arctowskiego położonej na wyspie, którą Bellingshausen nazywał Waterloo (King George). Wydanie książki zbiega się z trwającym Międzynarodowym Rokiem Polarnym, któremu przyświeca podstawowy cel - chęć poznania i zrozumienia świata.

Publikacja powstała we współpracy z Polską Akademią Nauk.

B6-566
Nowy
Autor
F.G.T. von Bellingshausen
Oprawa
twarda
Tłumaczenie
Stanisław Rakusa-Suszczewski
Format
16,5 x 24 cm
Liczba stron
256
Rok wydania
2009
ISBN
978-83-7545-094-1

Przedmowa tłumacza

Mapy trasy wyprawy Bellinghausena 1819-1821
Opinia Komitetu Naukowego Głównego Sztabu Morskiego
Instrukcja ministra ds. morskich

Rozdział I
Wyznaczenie dwóch zespołów, które prowadziły poszukiwania - przygotowanie okrętów "Wostok" i "Mirnyj". Podróż z Kronsztadu do Anglii

Rozdział II
Podróż z Anglii na wyspę Teneryfę, dalej do Rio de Janeiro.
Pobyt w Rio de Janeiro

Rozdział III (część I i II)
Odpłynięcie z Rio de Janeiro
Żeglowanie po południowej stronie Georgia. Odkrycie Wysp Markiza de Traverse. Żeglowanie po wschodniej stronie Południowych Sandwiczy, potem po Południowym Lodowym Oceanie.
Przybycie do Port Jackson. Rozłączenie się okrętów "Wostok" i "Mirnyj".
Pobyt w Port Jackson

Rozdział IV (część I i II)
Odpłynięcie z Port Jackson do Nowej Zelandii. Przebywanie w Zatoce Królowej Charlotty. Żeglowanie po Oceanie Wielkim. Odkrycie Wyspy Rosjan. Przybycie do wyspy Otahiti

Rozdział V
Przebywanie na wyspie Otahiti. Kolejna podróż do Port Jackson.
Odkrycie wysp Wostok, Wielkiego Księcia Aleksandra Nikołajewicza, Ono, Michajłowa, Simonowa. Przybycie do Port Jackson i pobyt w tym miejscu.

Rozdział VI
Odpłynięcie z Port Jackson do wyspy Macquarie. Żeglowanie po Lodowatym Oceanie.
Odkrycie Wyspy Piotra I oraz Ziemi Aleksandra I.
Żeglowanie po południowej stronie Wysp Szetlandzkich. Odkrycie Wysp Trzech Braci: Mordwinowa, Szyszkowa i Rożnowa. Przybycie do Rio de Janeiro i pobyt w tym porcie.

Rozdział VII
Odpłynięcie z Rio de Janeiro. Podróż do Lizbony i dalej do Rosji.
Przybycie do Kronsztadu

Indeks nazw geograficznych

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje