404 - Testy przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

404 - Testy przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego

Autorzy: Katarzyna i Piotr Kowalscy
Okładka: miękka
Format: 15 x 21 cm
Liczba stron: 162
Rok wydania: 2024
Wydanie: IV
ISBN: 978-83-62227-84-6

39,00 zł (brutto) 37,14 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Od autorów
Z ogrmną radością oddajemy do rąk czytelników już czwarte wydanie naszej poczytnej publikacji. Czerpiąc z doświadczeń zarówno osób prowadzących szkolenia, jak i tych szkolonych, dokonaliśmy poprawek i uzupełnień zestawu pytań w taki sposób, aby był on jeszcze skuteczniejszą pomocą szkoleniową dla osób przystępujących do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Wszystkie pytania zostały opracowane z dbałością o zgodność co do zakresu wiedzy z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej (Dz.U. z dnia 16.04.2013 poz. 460).
Ponadto przy opracowywaniu pytań wykorzystano n/w akty prawne:
- rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych,
- rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 10 maja 2013 r. w sprawie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie,
- rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie wymagań technicznych i wyposażenia statków żeglugi śródlądowej oraz upoważnienia podmiotów do wykonywania przeglądów technicznych statków,
- ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej,
- ustawa z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej,
- ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie morskim,
- ustawa z dnia 18 września 2001 r. Kodeks Morski,
- Konwencja Międzynarodowy Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu (Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej) (COLREG) z roku 1972.

Zapoznawanie się z wiedzą poprzez czytanie i rozwiązywanie testów jest bardzo skuteczną formą przyswajania wiadomości, przede wszystkim pozwala zwrócić uwagę na istotne szczegóły.
Autorzy tego opracowania dołożyli starań, aby pytania obejmowały pełny zakres materiału przewidzianego do opanowania w ramach szkolenia na stopień sternika motorowodnego. Ten zbiór pytań należy oczywiście traktować jedynie jako uzupełnienie klasycznego cyklu kształcenia, wszak wiele tematów poruszonych w testach wymaga obszernego omówienia dla zrozumienia istoty zagadnienia.
Załączone trzy przykładowe zestawy (każdy po 75 pytań) dają możliwość samodzielnego ocenienia swojego poziomu wiedzy i dostrzeżenia obszarów, w których należy tę wiedzę pogłębić.

Życzymy powodzenia na egzaminach
Kasia i Piotr Kowalscy

G3-2819
Nowy
978-83-62227-84-6
Oprawa
miękka
Format
15 x 21 cm
Liczba stron
162
Autorzy
Katarzyna i Piotr Kowalscy
Rok wydania
2024
ISBN
978-83-62227-84-6
Wydanie
IV
Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje