Porty Łotwy i Litwy przewodnik dla żeglarzy
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Porty Łotwy i Litwy przewodnik dla żeglarzy

Autor: Jerzy Kuliński
Okładka: miękka
Format: 14,5 x 20,5cm
Liczba stron: 188
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-925841-6-2

67,00 zł (brutto) 63,81 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Teraz, kiedy zafascynowanie, - zauroczenie portami "zachodnimi" mija, kiedy Niemcy, Dania, Szwecja dla polskich żeglarzy stały się codziennością - czas, aby zainteresować się portami wschodnich, a właściwie północnych sąsiadów. To będą zupełnie inne wrażenia. Najciekawsze jest to jak Litwini i Łotsze wykorzystali dwie dekady wolności, na ile pozbyli się naleciałości długoletniej sowieckiej okupacji, w jakim stopniu zmodernizowali kraj, jak upodobnili się do Europy. Odwiedzając te porty i przystanie trudno odpędzać natrętną, powracającą myśl - "przecież jeszcze niedawno panował tu sowiecki porządek, sowiecka władza, sowieckie obyczaje".

Kapitan Kuliński zajął się tymi portami po raz trzeci. Po raz pierwszy, kiedy władza sowiecka była w agonii, kolejny przegląd nastąpił po dekadzie. Ta locyjka przedstawia porty Litwy i Łotwy po upływie kolejnego dziesięciolecia. Zwiększyła się jej objętość - przybyły przystanie Zalewu Kurońskiego, delty Niemna, port Pavilosta oraz kilka portów Zatoki Ryskiej. Mamy więc komplet (na rok 2010). Książka niniejsza powinna specjalnie zainteresować tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na długie urlopy. Jest to uzupełniająca pomoc nawigacyjna na rejs dwutygodniowy.

Kilka słów ostrzeżenia - porty Klaipeda, Pavilosta, Liepaja, Ventspils - mimo, że bliskie leżą na najbardziej nieprzyjaznym żeglarzom odcinku wybrzeża Bałtyku. W tym rejonie sztormy z szerokiego sektora NW są okrutne, a wejścia do tych portów w ciężkiej pogodzie - bardzo niebezpieczne.

E3-520
Nowy
Autor
Jerzy Kuliński
Oprawa
miękka
Format
14,5 x 20,5 cm
Liczba stron
188
Rok wydania
2011
ISBN
978-83-925841-6-2
Akwen
Morze Bałtyckie

1. "Bornholm i Christianso przewodnik dla żeglarzy" wyd. II
2. "Goteborg, Oslofjord i całkiem blisko przewodnik dla żeglarzy"
3. "Gotland przewodnik dla żeglarzy" wyd. II rozszerzenie
4. "Isefjord Roskildefjord (Zelandia) przewodnik dla żeglarzy"
5. "Kalmarsund i Öland przewodnik dla żeglarzy" wyd. II zaktualizowane
6. "Porty Łotwy i Litwy przewodnik dla żeglarzy"
7. "Porty południowej Szwecji przewodnik dla żeglarzy"
8. "Praktyka bałtycka na małym jachcie (po latach)"
9. "Sund przewodnik dla żeglarzy" wyd. II zaktualizowane
10. "Wybrane porty Niemiec Wschodnich przewodnik dla żeglarzy"
11. "Zakamarki Zachodniego Bałtyku przewodnik dla żeglarzy"
12. "Zalew Wiślany przewodnik dla żeglarzy" wyd. III
13. "Zatoka Gdańska przewodnik dla żeglarz"

Jerzy Kuliński - urodzony w Warszawie w roku 1935, gdańszczanin od 1945, absolwent Politechniki Gdańskiej, 40 lat w zawodzie hydrotechnika morskiego, pionier nurkowania, akwanauta i instruktor, kapitan jachtowy, wieloletni publicysta "Żagli", auto 33 książek żeglarskich, gospodarz najstarszej polskiej internetowej witryny żeglarskiej SSI.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje