Ekspedycja Sir Johna Franklina na HMS Erebus i HMS Terror
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ekspedycja Sir Johna Franklina na HMS Erebus i HMS Terror

Autor: Gillian Hutchinson
Tłumaczenie: Janusz Stawiński
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 19 x 24,5 cm
Liczba stron: 176
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-66846-22-7

69,00 zł (brutto) 65,71 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

W 1845 roku brytyjski podróżnik sir John Franklin wyruszył na wyprawę, stawiając sobie za cel znalezienie Przejścia Północno-
-Zachodniego – drogi morskiej łączącej Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Spodziewano się, że ekspedycja potrwa trzy lata i jej członkowie powrócą do domu triumfalnie. Niestety, oba okręty, na których wyruszyli odkrywcy, zaginęły. Również wszyscy członkowie załóg 
HMS „Erebus” i HMS „Terror” – 129 osób – przepadli w Arktyce bez wieści. Ostatnimi Europejczykami, którzy widzieli ich za życia, nim marynarze zniknęli w labiryncie Archipelagu Arktycznego, były załogi dwóch statków wielorybniczych pływających na Morzu Baffina w lipcu 1845 roku.

Tajemnica fatum brytyjskiego bohatera i załóg obu statków oraz liczne późniejsze wyprawy ratunkowe zawładnęły masową wyobraźnią. 
Wraz z pojawianiem się nowych poszlak zagadka losów ekspedycji tylko się gmatwała. Jaka tragedia kryła się za zaginięciem okrętów Franklina? Co się stało z załogą?

Sensacyjne odkrycie w Arktyce wraków HMS „Erebus” (2014) i HMS „Terror” (2016) przypomniało zagadkę sprzed 170 lat i obudziło nowe zainteresowanie losami Franklina i jego 
ludzi. Ta bogato ilustrowana książka daje przejmujący obraz dramatu, w którym splatają się bohaterstwo, niezwykła wytrwałość, tragedia i rozpacz.

A5-2688
Nowy
978-83-66846-22-7
Autor
Gillian Hutchinson
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie
Janusz Stawiński
Format
19 x 24,5 cm
Liczba stron
176
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-66846-22-7
Wydanie
I

GILLIAN HUTCHINSON jest emerytowaną kustoszką muzeum morskiego w Greenwich, gdzie od 1980 do 2015 roku pełniła funkcję Curator of Archeology (kustosza archeologii) oraz Curator of the History of Cartography (kustosza historii kartografii).

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje