Żagle na sztalugach
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Żagle na sztalugach

Autor: Krzysztof Baranowski
Okładka: twarda
Format: 34 x 25 cm
Liczba stron: 196
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-62039-15-9

88,00 zł (brutto) 83,81 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Album reprodukcji obrazów malarzy marynistów z fachowym komentarzem żeglarza. Jak pisze w posłowiu kierowniczka działu marynistyki Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, dr Monika Jankiewicz-Brzostowska, „pod piórem autora obrazy ożyły, bowiem odczytana została kryjąca się w nich opowieść.”

Marek Sarba, polski malarz mieszkający w USA stwierdza, że nie spotkał w światowej literaturze takiego zestawienia obrazów marynistycznych z fachowym wyjaśnieniem, co się na nich dzieje.

-------------------------------------------------------------------

Rembrandt pokazuje nam ten właśnie moment, gdy przerażeni uczniowie budzą Jezusa, którego malarz umieścił na rufie, tuż koło nóg sternika. Istotnie jest to najzaciszniejsze miejsce na kołyszącej się łodzi, choć do cudów trzeba zaliczyć fakt, że w tym zamieszaniu, które widzimy na obrazie, Chrystus potrafi spać.Dwa prawoburtowe baksztagi trzymają dobrze, ale na lewej burcie widać tylko jeden, podtrzymujący maszt ukośnie z tyłu. Drugi to pewnie ta lina z blokiem, która urwana fruwa swobodnie w powietrzu. Jeśli za chwilę ten jeden nawietrzny baksztag puści, maszt niewątpliwie zwali się na prawą burtę. Dobrze, że ta załoga ma Boga na pokładzie. Każdy żeglarz by tak chciał! [z treści]

B2-2227
Nowy
978-83-62039-15-9
Autor
Krzysztof Baranowski
Oprawa
twarda
Format
34 x 25 cm
Liczba stron
196
Rok wydania
2020
ISBN
978-83-62039-15-9

Wstęp
Morze
W sztormie
Statki
Żegluga
Na pokłądzie
Na redzie i przy brzegu
Rybacy
Portrety kapitańskie (Ship's Portraits)
Bitwy morskie
Piraci, korsarze, kaprowie, przemytnicy
katastrofy
Posłowie
Podziękowania
Obrazy
Artyści
Słowniczek terminów żeglarskich
Literatura

Ideą Szkoły pod Żaglami, której założycielem jest kapitan Krzysztof Baranowski, jest edukacja i wychowanie młodzieży w specyficznych okolicznościach – na pokładzie żaglowca, w konfrontacji z nieobliczalnym niekiedy żywiołem, trudnymi warunkami i własnymi słabościami.

Wraz z rozwojem pięknej inicjatywy powstała Biblioteka Szkoły pod Żaglami, jako że Krzysztof Baranowski ma również talent literacki i potrafi w pasjonujący sposób opisać swoje przeżycia, nawet jeśli odbyty rejs wydawał się na pozór monotonny. I tak oto powstała cała seria książek:
1) Szkoła pod Żaglami
2) Zapiski najemnego żeglarza
3) Droga na Horn
4) Drugi raz dookoła świata
5) Dom pod żaglami
6) Samotny żeglarz
7) Jachting morski
8) Kapitan kuk
9) Wyścig do Newport
10) Hobo
11) Bujanie w morskiej pianie
12) Kapitan jachtowy
13) Uczucia oceaniczne
14) Żegluga oceaniczna
15) Żagle na sztalugach

Krzysztof Baranowski (ur. 1938, Lwów), znany jako Kapitan, żegluje samotnie (dwa razy dookoła wiata) i z licznymi załogami (głownie młodzieżowymi). Ma za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach. Autor koncepcji i animator dwóch projektów: budowy żaglowców ("Pogoria" i "Fryderyk Chopin"), twórca Szkoły pod Żaglami, pisze o swojej życiowej pasji w artykułach, książkach i podręcznikach.
Jest pierwszym Polakiem, który opłynął samotnie świat wokół trzech przylądków: Agulhas, Leeuwin i Horn. Pierwszy (i jak dotąd jedyny) Polak, który opłynął samotnie świat dwukrotnie ("Polonez" 1972-1973, "Lady B" (1999-2000). Kapitan żaglowców: "Zew Morza", "Pogoria", "Atlantis", "Fryderyk Chopin".

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje