Okładka książki Słownik Morski
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Angielsko-polski i polsko-angielski słownik morski

Zebrał i opracował redakcyjnie: Jerzy Puchalski
Okładka: twarda z obwolutą
Format: 17,5 x 24 cm
Liczba stron: 1382
Rok wydania: 2022
Wydanie: I
ISBN: 978-83-62227-72-3

265,00 zł (brutto) 252,38 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

  Niniejszy słownik zawiera około 97 000 haseł, zwrotów, terminów fachowych również wielowyrazowych, kolokacji, związków frazeologicznych i idiomów z zakresu szeroko pojętego słownictwa morskiego.
  Kwestią kluczową przy jego redakcji było określenie tzw. pól tematycznych; obok tradycyjnych dla leksykografii morskiej (jak nawigacja, astronawigacja, kartografia morska, teoria okrętu, budowa i konstrukcje okrętowe, szkutnictwo, żeglarstwo, stateczność, niezatapialność, oceanologia, meteorologia, ekonomia, ubezpieczenia, prawo morskie itd.) uwzględniono również wiele pól nowszych oraz podstawowe pojęcia z zakresu informatyki i automatyki, systemów zarządzania bezpieczeństwem żeglugi, ratownictwa życia na morzu (SAR), problematyki ochrony środowiska, przemysłu offshore i inne.

  W słowniku pominięto w całości – ze względu na konieczność ograniczenia jego objętości – słownictwo z zakresu flory i fauny morskiej, militarne oraz w dużej mierze dotyczące rybołówstwa.
Na końcu słownika znajduje się natomiast sześć aneksów (w tym m.in. około 3400 skrótów i akronimów angielskich, stosowanych w żegludze i korespondencji morskiej).

Słownik ma tę zaletę, iż odpowiada wymaganiom i współczesnym potrzebom, zapewnia właściwą reprezentację odmian nieoficjalnych: potocznych, środowiskowych (slangu), a jednocześnie zachowuje właściwą proporcję pomiędzy wyrażeniami historycznymi i archaizmami oraz najnowszymi z różnych gałęzi gospodarki morskiej.
Z pewnością pozycja ta zapełni istniejącą od lat lukę na polskim rynku wydawniczym i uznać ją należy za niezbędną dla każdego, kto w jakikolwiek sposób związany jest z morzem.

L1-2903
Nowy
978-83-62227-72-3
Oprawa
twarda z obwolutą
Format
17,5 x 24 cm
Liczba stron
1382
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-62227-72-3
Wydanie
I
Zebrał i opracował redakcyjnie
Jerzy Puchalski

Wstęp
Od redaktora
Zasady korzystania
Introduction for English readers
Kwalifikatory – qualifiers
Słownik angielsko-polski
Słownik polsko-angielski

Appx. 1. Glossary of abbrevations, acronyms and terms
Objaśnienie skrótów i akronimów
Appx. 2. List of abbrevations, acronyms and terms used in ship’scorrespondence, on nautical charts and publications, as logbook entries
Lista skrótów, skrótowców i akronimów używanych w korespondencji statkowej, na mapach, w publikacjach nautycznych i zapisach w dzienniku okrętowym
Appx. 3. International maritime organisations and associations
Morskie organizacje i stowarzyszenia międzynarodowe
Appx. 4. List of international maritime conventions
Lista międzynarodowych konwencji morskich
Appx. 5. International Maritime Organisation codes
Kodeksy Międzynarodowej Organizacji Morskiej
Appx. 6. List of ship’s certificates
Lista świadectw statkowych

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje