Sześciu z Daru Pomorza
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

6-ciu z "Daru Pomorza" (antykwariat)

Autor: Janusz Meissner
Okładka: twarda
Format: 15 x 21 cm
Liczba stron: 324
Rok wydania: 1952

22,00 zł (brutto) 20,95 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Akcja powieści rozgrywa się w latach 1946-1947. Opowiada o losach kilku młodych ludzi, których los rzucił na pokład szkolnego żaglowca "Dar Pomorza". Każdy z ich jest tu z innego powodu. "Gwóźdź" wybrał świadomie zawód marynarza."Chaberek" zaciągnął się na pokład bo to był jedyny sposób, aby zobaczyć się z ojcem, który po II wojnie światowej został w Anglii. Przypadkowo znalazł się na pokładzie "Tramp".
Powieść przygodowo-marynistyczna, przeznaczona raczej dla młodzieży, jest to przede wszystkim opowieść o przyjaźni i o tym, że morze nigdy nie wybacza niedbalstwa.

Osoby występujące w niniejszej powieści nie mają nic wspólnego z załogą statku szkolnego „Daru Pomorza". Ich nazwiska, charaktery, czyny i przygody są całkowicie zmyślone. Odnosi się to również do wszystkich innych postaci powieści.

Z3-2977
Używane
Autor
Janusz Meissner
Oprawa
twarda
Format
15 x 21 cm
Liczba stron
324
Rok wydania
1952

Janusz Gniewomir Meissner - literacki pseudonim „Porucznik Herbert”, „Orski” (ur. 21 stycznia 1901 roku w Warszawie, zm. 28 lutego 1978 roku w Krakowie) – pilot Wojska Polskiego, pisarz i dziennikarz, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari. Pisał przede wszystkim książki o tematyce lotniczej i marynistycznej. Łącznie wydał 48 książek, z czego 33 o tematyce lotniczej, pozostałe o tematyce marynistycznej, sportowej, wojskowej lub myśliwskiej. Do najbardziej znanych powieści należą "Szkoła orląt" (1929) – poświęcona szkoleniu lotniczemu, "Żądło Genowefy" (1943) i "L jak Lucy" (1945) – poświęcone polskim lotnikom bombowym z czasu II wojny światowej, "Wraki.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje