Kompasy okrętowe i urządzenia orientacji przestrzennej
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Kompasy okrętowe i urządzenia orientacji przestrzennej

Autor: Andrzej Felski
Okładka: miękka
Format: 17 x 24,5 cm
Liczba stron: 372
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-964532-4-2

55,00 zł (brutto) 52,38 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Książka zawiera całość materiału w zakresie wyszkolenia marynarzy wymaganego konwencją STCW. Zasadniczym celem tego opracowania jest próba kompleksowego spojrzenia na zagadnienie z pozycji oficera wachtowego i nawigatora, dla którego istotnym problemem jest dokładne określanie kierunku na morzu i umiejętność oceny poprawności tej informacji.
Autor położył szczególny nacisk na wyjaśnienie zjawisk fizycznych powodujących takie, a nie inne zachowanie się kompasu,  jednocześnie starając się ograniczyć opis matematyczny, jeśli to było możliwe. Zrozumienie istoty funkcjonowania kompasu z punktu widzenia osoby odpowiedzialnej za żeglugę statku wymaga w pierwszym rzędzie zrozumienia charakteru błędów kompasu jako specyficznego przyrządu pomiarowego, interpretacji jego wskazań włącznie z oceną wiarygodności prezentowanych danych i sposobu określania tychże niedoskonałości pomiarowych.
W kilku miejscach autor wyszedł poza informacje związane z codziennymi obowiązkami oficera pokładowego. Dotyczy to na przykład rozważań o charakterze zmienności błędów poszczególnych konstrukcji albo nowatorskich metodach weryfikacji poprawności pracy tych urządzeń.

J5-2928
Nowy
978-83-964532-4-2
Autor
Andrzej Felski
Oprawa
miękka
Format
17 x 24,5 cm
Liczba stron
372
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-964532-4-2

Skrócony spis treści
Wstęp
1. Znaczenie kompasów dla nawigacji
2. Kompasy magnetyczne
3. Żyroskopy mechaniczne i klasyczne kompasy żyroskopowe
4. Urządzenia inercjalne
5. Kompasy satelitarne

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje