Zimową porą
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Zimową porą

Autor: Andrzej Colonel Remiszewski
Okładka: miękka
Format: 12 x 16,5 cm
Liczba stron: 69
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-2-490988-07-5

16,00 zł (brutto) 15,24 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

Zeszyt 11 z serii Miniatury Żeglarskie. Tym razem jst to zbiór tekstów publikowanych w internecie w SSI Jerzego Kulińskiego i na stronie autora.
W książce "Zimową porą" kapitan jachtowy Andrzej Colonel Remiszewski pisze o żeglowaniu po Bałtyku od czasów swojego dzieciństwa po dzień dzisiejszy. Opowieści uzupełniają liczne fotografie. Felietony spisane zimową porą gdy jachty odpoczywają w portowych hangarach.

D7-2238
Nowy
978-2-9560480-2-2
Autor
Andrzej Colonel Remiszewski
Oprawa
miękka
Format
12 x 16,5 cm
Liczba stron
68
Rok wydania
2020
ISBN
978-2-490988-07-5

O sposobie na przetrwanie zimy
O Islandii
O rodzinnych Hornach i Biskajach
O ozorkach z puszki
O zaproszeniu do luksusowego hotelu
O nawigacji kolejowej
O poście i sybarytach
O oku cyklonu
O zamieszaniu
Nadal o zamieszaniu
O historii i legendach
Kontrowersyjnie o świętowaniu historycznym i żeglarskim

Miniatury Żeglarskie to seria nawiązująca do opracowań wydawanych w latach 1958-1978 przez Wydawnictwo Morskie z Gdyni, a następnie w latach 2006 - 2008 przez wydawnictwo ViK z Warszawy. Łącznie ukazało się 201 Miniatur w przystępny sposób opisujących wydarzenia o tematyce morskiej.

Nowa seria Miniatur Żeglarskich:
1) Rejs Władysława Wagnera
2) Regaty bez powrotu
3) Ludek - żeglarz absolutny
4) Samotni pod polską banderą
5) Kobiety na oceanach
6) Smak wiatru
7) Vendee Globe
8) Bitwa o Gotland
9) Stocznia Jachtowa im. Leonida Teligi
10) Opowiadanka bałtyckie z myszką
11) Zimową porą
12) Listy z morza

Andrzej Colonel Remiszewski - urodził się w 1951 roku. Żeglarstwo było w domu obecne, za sprawą matki Teresy i jej siostry Krystyny, która jeszcze przed II wojną światową zaraziła się jego bakcylem. W dzieciństwie mieszkał a Nowej Hucie i w Gdyni na przemian, w tym pierwszym miejscu zaczynał własną przygodę z żeglarstwem na Wiśle. W 1959 roku po raz pierwszy był na Zatoce, na jachcie "Grumphy" z gdańskiego YKP, rok później na "Pietrku", a w 1961 roku w pierwszym kilkudniowym rejsie zatokowym na "Czerwonych Żaglach".
Szkołę średnia ukończył w Trójmieście, kolejne kursy i egzaminy, w Pucku i w Trzebieży, pierwszy pełnomorski rejs na harcerskim "Alfie". Osiągnął stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej i instruktora żeglarstwa.
Z wykształcenia jest inżynierem okrętowcem, pracował w stoczni remontując statki i projektując holowniki, potem w Polskim Rejestrze Statków w działach kadłubowym i jachtów. Był też inspektorem technicznym PZŻ. W sierpniu 1980 został związkowcem, a w roku 1981 wyrzucono go ze stoczni. Od roku 1990 stał się politykiem samorządowym, był radnym i wiceprezydentem Wejherowa, potem przewodniczącym zarządu wielkiego związku międzygminnego. Zawsze bezpartyjnym!
Żegluje na 8-metrowym jachcie, którego armatorem jest wspólnie z synem. Pływa swobodnie po Bałtyku, dzięki emeryturze niespiesznie, z wieloma przyjaciółmi. Za taką 116-dniową włóczęgę w 2019 roku otrzymał Nagrodę Miesięcznika "Żagle" za rejs małym jachtem.
Działa w Stowarzyszeniu Armatorów Jachtowych, obecnie trzecią kadencję w roli prezesa.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje