Silniki zaburtowe, kolejna książka ze słynnej już serii REEDS, omawia większość problemów jakie można spotkać podczas użytkowania silników zaburtowych, zarówno te częste, jak i rzadko spotykane.
Szczegółowe instrukcje wzbogacone kolorowymi zdjęciami, umożliwiają skiperowi szybkie postawienie diagnozy i usunięcie usterki, lub - w przypadku poważniejszych awarii - dokonanie prowizorycznej naprawy, która umożliwi bezpieczny powrót do portu.
- Autor
- Barry Pickthall
- Oprawa
- miękka
- Tłumaczenie
- Zbigniew P. Studziński
- Format
- 10 x 16 cm
- Liczba stron
- 128
- Rok wydania
- 2018
- ISBN
- 978-83-948321-5-5
SPIS TREŚCI:
Wstęp
1. Typy silników zaburtowych
2. Budowa silników zaburtowych
3. Proste rozwiązywanie problemów
4. Układ paliwowy
5. Instalacja zapłonowa
6. Mechanizm rozruchowy
7. Układ chłodzenia
8. Układ smarowania
9. Układ napędowy
10. Mocowanie do pawęży
11. Konserwacja i zimowanie
12. Ratowanie utopionego silnika
Indeks
Poradniki z serii REEDS HANDBOOKS dostępne w Księgarni Morskiej:
1. REEDS Vademecum skipera
2. REEDS Ocean. Poradnik dla żeglarzy
3. REEDS Oznakowanie nawigacyjne. Poradnik dla żeglarzy i motorowodniaków
4. REEDS Silniki zaburtowe. Rozwiązywanie problemów
5. REEDS Pogoda. Poradnik dla żeglarzy
Barry Pickthall to wielokrotnie nagradzany dziennikarz żeglarski, fotograf i autor. Ten były szkutnik i architekt morski przez 20 lat był korespondentem „The Times”– i napisał dokładnie tyle samo książek o tematyce żeglarskiej.
Dostawa
Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.
Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.
W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.
ORLEN paczka
Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.
Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.
PACZKOMATY INPOST
Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki. Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.Poczta Polska
Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.
Przesyłki ekonomiczne
Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.
Przesyłki priorytetowe
Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.
DHL Parcel Polska
Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).
Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.