Mój własny świat
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Mój własny świat

Autor: Robin Knox-Johnston
Tłumaczenie: Tomasz Zydler
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 294
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-958682-9-0

49,90 zł (brutto) 47,52 zł (netto)
Brutto
check w magazynie

W piątek 14 czerwca 1968 r. niewielki kecz noszący nazwę „Suhaili” wypłynął niemal niezauważenie z przystani w Falmouth. Na pokładzie był tylko jeden człowiek – Robin Knox-Johnston.

Dziesięć i pół miesiąca później jacht „Suhaili” – z odpadającymi płatami farby i pokryty rdzą, z żaglami niegdyś białymi, a teraz brązowymi i postrzępionymi, powiązany linami – powrócił, kołysząc się radośnie, do Falmouth, gdzie jego kapitanowi zgotowano huczne przyjęcie. Był przecież pierwszym człowiekiem, który samotnie opłynął świat bez zawijania do portów.

Była to pod każdym względem niesamowita wyprawa, być może ostatnia taka w erze przedkomputerowej. Po drodze Robin Knox-Johnston wielokrotnie musiał pokonywać przeciwności skłaniające do przerwania żeglugi – od zanieczyszczonych zbiorników z wodą, przez uszkodzony dach kabiny, aż po urwany bom i utratę samosteru. A wszystko to wydarzyło się, zanim jeszcze mały kecz dotarł do przylądka Horn – „punktu bez odwrotu”, ucieleśnienia najgorszych lęków żeglarzy.

Minęło już ponad 50 lat od czasu, gdy wmawiano nam, że samotny rejs non stop dookoła świata jest czymś niemożliwym. Dziewięciu z nas podjęło próbę udowodnienia, że to nieprawda, i tak wyruszyliśmy. Jasne, że nie było to łatwe. Gdyby było, ktoś inny dokonałby tego przed nami. Ta książka to opowieść o tym, jak samotnie spędziłem 312 dni na morzu po to, by osiągnąć nieosiągalne.
    sir Robin Knox-Jonhston

A4-2535
Nowy
978-83-958682-9-0
Autor
Robin Knox-Johnston
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie
Tomasz Zydler
Format
14,5 x 20,5 cm
Liczba stron
294
Rok wydania
2021
ISBN
978-83-958682-9-0

Przedmowa 
PODZIĘKOWANIA 
„SUHAILI” 
ZABIERAM SiĘ DO ROBOTY
Z FALMOUTH DO „RYCZĄCYCH CZTERDZIESTEK” 
W „RYCZACYCH CZTERDZIESTKACH” 
Z MELBOURNE DO OTAGO 
OD OTAGO DO PRZYLĄDKA HORN 
PRZYLĄDEK HORN 
PSiA WACHTA 
OD PRZYLĄDKA HORN DO RÓWNIKA
OD RÓWNIKA DO FALMOUTH 
OD KAPITANA JACHTU 
Epilog
Dodatki 

Robin Knox-Johnston wstąpił do marynarki handlowej w wieku 17 lat. Patent kapitański odbrał 8 lat później.
Jako jedyny, po 312 dniach spędzonych samotnie na morzu ukończył regaty Golden Globe w 1968 roku. Stał się tym samym pierwszym człowiekiem, który samotnie opłynął kulę ziemską bez zawijania do portów.
Od tego czasu uczestniczył w wielu regatach oceanicznych, wliczając w to Whitbread oraz zdobycie w 1994 roku nagrody im. Juliusza Verne’a wraz z sir Peterem Blake’em za najszybsze okrążenie globu pod żaglami. Dwukrotnie wybrany żeglarzem roku w Wielkiej Brytanii, w 1995 otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. W 2014 roku mając 75 lat ukończył na 3 miejscu transatlantyckie regaty samotników Route du Rhum

Do dziś aktywnie żegluje, w tym wciąż na swoim s/y Suhaili.

Rodzaje dostawy

Dostawa

Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.

Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.

W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka

ORLEN paczka

Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST

PACZKOMATY INPOST

Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.

Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.

Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.

Poczta Polska

Poczta Polska

Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.

Przesyłki ekonomiczne

Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.

Przesyłki priorytetowe

Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

Kurier DHL

DHL Parcel Polska

Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).

Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.

Może także Cię zainteresuje